17/01/2021

Liga Okręgowa: Zdrój liczy na lepszy sezon

W Jedlinie Zdroju mają świadomość, że w poprzednim sezon KS Zdrój Jedlina-Zdrój spisywał się poniżej oczekiwań. Teraz ma być lepiej, choć zespołowi w nadchodzącym sezonie nie pomoże Michał Bartkowiak.
– Poprzedni sezon był w naszym wykonaniu przeciętny, żeby nie powiedzieć słaby. Właściwie od początku sezonu borykaliśmy się z dużymi problemami kadrowymi, czego efektem było dopiero ósme miejsce. Dopiero, ponieważ oczekiwaliśmy więcej. Teraz postanowiliśmy uzupełnić braki i rzeczywiście nie mogę narzekać na frekwencję zarówno na treningach, jak i na meczach sparingowych – mówi Radosław Kwiatowski, trener Zdroju.
Dotąd Zdrój rozegrał sześć gier kontrolnych, w których spisywał się w kratkę. Pokonał 13:3 Górnika Nowe Miasto Wałbrzych, 3:0 Kłos Lutomia, 6:2 Pogoń Duszniki Zdrój, 8:3 KS Polanica Zdrój, 4:1 Parasol Wrocław LDJ i przegrał 2:5 z Olimpią Kamienna Góra, 1:2 z Górnikiem Wałbrzych i 2:4 ze Zjednoczonymi Żarów.
Przez moment z zespołem trenował Michał Bartkowiak, były zawodnik Śląska Wrocław czy Miedzi Legnica, który w poprzednim sezonie grał w trzecioligowej Foto-Higienie Gać.
– Michał wrócił do Wałbrzycha, musi poukładać swoje sprawy osobiste. Do tego dochodzą problemy zdrowotne, z którymi zmaga się od dłuższego czasu. Nie zadeklarował się, że zostanie z nami, ale też nie odmówiłwyjaśnia Kwiatkowski.
Wszystko wskazywało na to, że najbliższe pół roku Bartkowiak spędzi w Górniku Wałbrzych, ale w meczu sparingowym z Victorią Świebodzice doznał poważnej kontuzji i wypadł z gry na co najmniej kilka miesięcy. Pewni gry w Zdroju są Brazylijczyk Patrick Do Nascimento Silva, Piotr i Edward Chałupkowie z Górnika Wałbrzych i Cyprian Polonieski z LKS-u Bystrzyca Górna. Odeszli natomiast Dominik Dudek do Górnika Wałbrzych, Marcin Chołuj do Victorii Świebodzice, Mateusz Kałwak do Piasta Nowa Ruda i Jonatan Dos Santos.
autor: Maciej Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.