26/01/2021

A klasa: Biało-niebieska krew zalała Orła

Blisko 300 kibiców obejrzało pierwszy mecz ligowy Górnika Wałbrzych w sezonie 2020/2021. Naprzeciw podopiecznych trenera Marcina Domagały stanął Orzeł Witoszów. Pamiętając poprzednie starcie obydwu zespołów można było spodziewać się ciekawego i zaciętego meczu.

Pierwsze 45 minut gry rzeczywiście były bardzo ciekawe. Gospodarze stwarzali sobie sytuacje za sytuacją. Przewaga była tak duża, że trudno było zrozumieć, dlaczego wałbrzyszanie zdołali wykorzystać zaledwie dwie z nich. Po zmieni stron skuteczność biało-niebieskich była już zdecydowanie wyższa. Górnicy seryjnie trafiali do siatki rywala, co szczególnie cieszyło zebranych na trybunach fanów.

Długo czekaliśmy na rozpoczęcie rozgrywek bo ponad 260 dni. Chcieliśmy dobrze wejść w rozgrywki A klasy i pokazać, że ten sezon będzie inny niż poprzedni, gdzie mieliśmy różne problemy organizacyjne i kadrowe. Teraz jesteśmy po przygotowaniach do sezonu, po kilku sparingach i z nowymi zawodnikami w składzie. Frekwencja i doping pokazał, że jest dla kogo grać – mówił po meczu Marcin Domagała, trener Górnika Wałbrzych.

Górnik Wałbrzych – Orzeł Witoszów 7:0 (2:0)
36′ Krawczyk, 44′ Smoczyk, 54′ (k) 57′ Niedźwiedzki, 75′ Sobiesierski, 79′ Chołuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.