A klasa: Zieloni zaskakują formą

Jakub Zima

Zieloni zaskakują formą

Beniaminek Wałbrzyskiej Serie A zaskakuje formą. Od początku sezonu Zieloni grają mądrze w defensywie i wyjątkowo skutecznie pod bramką rywala. Tym razem o sile drużyny z Mokrzeszowa przekonali się podopieczni trenera Łukasza Wojciechowskiego.

Trudność w postaci boiska w dużym stopniu nadawała ton grze. Nasiąknięta wodą murawa, w wielu miejscach błoto po kostki, nie pozwalało na operowanie piłką. O wyniku decydować mogła jednak dyscyplina taktyczna i przygotowanie fizyczne. Bramka do przerwy, jaką strzelili goście musiała cieszyć podwójnie.

W drugiej połowie o bramki było o tyle łatwiej, że zmęczenie zaczynało brać górę nad świeżością. Zieloni w krótkim czasie podwyższyli na 2:0. Wydawało się, że będą mieć mecz pod kontrolą. W 56 minucie, ku uciesze miejscowych kibiców, gola kontaktowego zdobył Jakub Fijałkowski. Zagłębie odważniej ruszyło do przodu i szybko zostało skarcone. Przepięknym strzałem popisał się Kamil Hądźlik.

Nie mając nic do stracenia Zagłębie się nie poddawało. W 90 minucie spotkania, naciskany w bramce Brudniak popełnia błąd przy wybiciu piłki. Ta trafia pod nogi Jakuba Fijałkowskiego i chwilę później jest już 2:3. Jakby tego było mało po zaledwie 60 sekundach gospodarze mogli doprowadzić do remisu. Zabrakło odrobiny szczęścia.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z 3 punktów zdobytych na trudnym terenie. Zarówno w przenośni, jak i dosłownie w przypadku dzisiejszego dnia. Natomiast zdajemy sobie sprawę, że na własne życzenie sprokurowaliśmy sobie bardzo groźną końcówkę. Jako zespół musimy pamiętać o stałej koncentracji na wysokim poziomie, by konsekwentnie iść po swoje przez pełne 90 minut. Rywalizacja z Zagłębiem na pewno pokazała po raz kolejny kluczową rolę Czemerzyńskiego w środku boiska. Na środku obrony z kolei istną profesurę pokazywał Satyła, niejednokrotnie kapitalnie przerywając akcję rywali.  Nie rozdrabniając się nad każdym z osobna, cała drużyna pokazała dziś dużo zaangażowania i pozytywnej gry. W naszym odczuciu stwarzaliśmy sobie lepsze sytuacje oraz bardziej kontrolowaliśmy spotkanie – mówili po meczu przedstawiciele klubu z Mokrzeszowa.

Zagłębie Wałbrzych – Zieloni Mokrzeszów 2:3 (0:1)
56’ 90’ Fijałkowski – 35’ Nowowiejski, 48’ Olszówka, 60’ Hądźlik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Zapraszamy na VII Ogólnopolski Turniej Tenisa na Wózkach

Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnoprawnych „Aktywni” zaprasza sympatyków tenisa ziemnego na VII Ogólnopolski Turniej Tenisa na Wózkach. Zawody wpisały się cyklicznie w kalendarz imprez sportowych w Szczawnie Zdroju, będzie to już VII edycja turnieju, jaką udaje się zorganizować przy pomocy władz miasta oraz innych sponsorów. Poprzez organizowanie turnieju tego typu Stowarzyszenie […]