Karate: 11 medali wałbrzyskich karateków

Jakub Zima

W ostatnią sobotę po ponad półrocznej przerwie spowodowanej pandemią, zawodnicy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI wystartowali w 21 Turnieju Karate o Pucham Burmistrza Józefowa.

W zawodach, które odbywały się w konkurencji Kumite, wystartowało aż 250 zawodników. Wśród nich znalazła się grupa 13 osób wałbrzyskiego klubu. Sam turniej odbywał się w najbardziej atrakcyjnej formule Full Contact, która dopuszcza wszystkie techniki karate, co więcej pozwala na ich używanie z pełną siłą.

Największą grupę zawodników stanowiła kategoria dziewcząt +50kg (12-13lat). Jedną z faworytek zawodów w tym gronie była Julia Obuchowska, która ostatecznie nie zawiodła i ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium. Dobrze poradzili sobie również pozostali zawodnicy UKKS Obi Shinkyokushin. Na drugim miejscu rywalizację skończyli 15 letni Szymon Pomjan, który startował w kategorii -60 kg (14-15 lat). Wyczyn swojego starszego kolegi powtórzyły: Ada Wołk-Łaniewska w kategorii +30 kg (9-10 lat), 7 letnie Livia Stachura w kategorii (-25 kg) oraz Milena Gałuszkiewicz (+25kg).

Brązowe krążki zawisły natomiast na szyjach 10 letnich Kacpra Waszaka -35 kg oraz Igora Marciniaka +35kg. Podobnym wynikiem pochwalić się może również 17 letni Dominik Obuchowski.

Wielkim sukcesem zakończyły się za to zawody dla trzech zawodniczek w kategorii +30 kg (8-9 lat). Startujące w tym gronie dziewczęta zajęły podium w całości. Złoto przypadło Barbarze Wintoniak, srebro Laurze Kuźniarz, a brąz Lenie Kukulskiej. Sukces jest tym bardziej wartościowy, że wszystkie trzy zawodniczki po raz pierwszy w życiu startowały w zawodach.

Pozostali zawodnicy wałbrzyskiego klubu pomimo zajęcia miejsc poza podium, również spisali się na medal. Dobrze zaprezentował się Paweł Nowak, który przegrał z późniejszym zwycięzcą zawodów. Bez medalu wróciła również Maja Gałuszkiewicz. Dobra postawa zawodniczki, która odpadła tuż przed strefą medalową musi napawać trenerów dumą.

Ostatecznie UKKS Obi Shinkyokushin wywalczyli w zawodach w Józefowie aż 11 medali (2 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe). Jak zawsze organizatorzy zawodów mogli też liczyć na sztab szkoleniowy UKKS Obi. Sensei Tomasz Obuchowski pełnił w zawodach rolę sędziego. W tej sytuacji trenerem wyprowadzającym zawodników na tatami była Sempai Agnieszka Obuchowska.

zdjęcia otrzymane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

A klasa: Czarni z kompletem [WIDEO]

Kolejny mecz zakończony z kompletem punktów przez Czarnych Wałbrzych. Najstarszy klub w mieście sprawił swoim kibicom niespodziankę i dzięki bramce Damiana Ziątka w drugiej połowie, zakończył mecz z Sudetami jednobramkową wygraną. Zwycięstwo jest tym bardziej cenne, bo wywalczone na trudnym, zalanym wodą stadionie przy ulicy Dąbrowskiego. Czarni Wałbrzych – Sudety […]