Daichmann: “Dziewiątka Wałbrzych” wygrywa kategorię U7

Jakub Zima

Zamiast na wiosnę, odbyły się jesienią. Najprawdopodobniej w tegorocznej edycji nie odbędzie się finał ogólnopolski i chyba to najsmutniejszy komunikat, jaki towarzyszy ostatniemu dniu rywalizacji.

Faza pucharowa w kategorii U7 rozpoczęła się od ćwierćfinału. Na tym etapie, o awans do półfinału, gdzie już czekała Polska, walczyły Jamajka, Anglia, Argentyna, Hiszpania, Grecja i Włochy. Po pasjonujących pojedynkach w najlepszej czwórce turnieju znalazły się Polska, Argentyna, Jamajka i Grecja.

Bardzo wyrównany mecz Polski z Jamajką i rozstrzygnięcie w rzutach karnych dało nam dużo emocji. Sporo też działo się w drugim półfinale, gdzie faworyzowana Grecja musiała uznać wyższość Argentyny. Później jeszcze Jamajka wygrywa z Grecją, a Polska w finale pokonuje Argentynę.

Wyniki:

1/4
Argentyna – Hiszpania 5:0
Grecja – Włochy 5:0
Jamajka – Anglia 2:0

1/2
Argentyna – Grecja 4:1
Jamajka – Polska 0:0 k. 0:2

o 3 miejsce
Grecja – Jamajka 1:2

Finał
Polska – Argentyna 2:0

  1. POLSKA (9 Wałbrzych – 2013)
  2. ARGENTYNA (Górnik Nowe Miasto)
  3. JAMAJKA (AP 13 Świdnica – 2013)
  4. GRECJA (Górnik Wałbrzych)
  5. HISZPANIA (Gryf Świdnica), WŁOCHY (FA Wałbrzych – 2013), ANGLIA (FA Wałbrzych – 2013)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Deichmann: Nigeria najlepsza w U9

W kategorii U9 zagrało 11 drużyn. Po fazie eliminacyjnej do ćwierć finału awansowało 5 drużyn. Do tego grona dołączyło 3 zwycięzców z 1/8. Dalej spotkania rozgrywane były według sztampowej zasady. Przegrywasz – odpadasz. Wyniki: 1/8 Polska – Anglia 6:1 Jamajka – Argentyna 0:5 Hiszpania – Grecja 2:3 1/4 Meksyk – […]