Nasi karatecy błyszczą w Katowicach!

Jakub Zima

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI ponownie błysnęli formą w turnieju, który odbył się w Katowicach. Tym razem podopieczni Sensei Tomasza Obuchowskiego wzięli udział w VI Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowice. Impreza rozgrywana była w trzech kategoriach: Kumite, Kata oraz walki bezkontaktowe dla najmłodszych adeptów.

W silnie obsadzonych zawodach, w których łącznie wzięło udział 250 zawodników z całego kraju, 12-osobowa reprezentacja wałbrzyskiego klubu przywiozła do domu 13 krążków. Nasi zawodnicy rywalizowali w kata i kumite.

W kategorii +30 kg bardzo dobrze spisała się Barbara Wintoniak, która w finałowej walce pokonała klubową koleżankę Lenę Kukulską. Udany turniej ma za sobą również Igor Marciniak (10 lat), który w kategorii +30 kg, do samego końca walczył o wygraną. O porażce przesądziła chwila nieuwagi i skuteczna akcja rywala, z a którą dostał wazari.

Pechowo zakończyły się zawody dla Julii Obuchowskiej (13-14 lat, +50kg), która w ostatnim pojedynku złamała rękę i musiała zadowolić się drugim miejscem. Drugie lokaty zajęli również Szymon Pojman (15-16 lat, -60kg) i Wiktoria Wacław (13–14 lat, -50kg). Pozostali zawodnicy Kacper Waszak, Maja Gałuszkiewicz, Milena Gałuszkiewicz, Livia Stachura, Laura Kuźniarz oraz Ada Wołk-Łaniewska wywalczyli medale brązowe.

Bardzo dobrze obsadzona była również kategoria Kata, w której doskonale spisała się 9 letnia Ada Wołk-Łaniewska zajmując ostatecznie 3 miejsce. W sumie wałbrzyscy karatecy wrócili do domu z 13 medalami. Tradycyjnie już w rolę sędziów wcielił się Sensei Tomasz Obuchowski. Zawodników na tatami wyprowadzali Agnieszka Obuchowska i Piotr Gałuszkiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Z Wałbrzycha do Kadry Polski Football Academy

W miniony weekend Kadra Polski Football Academy wzięła udział w bardzo mocno obsadzonym, dwudniowym turnieju PODHALE CUP w Nowym Targu. W kadrze dziesięciu osób znalazł się i Szymon, który wraz z kolegami pokazał się z bardzo dobrej strony. Szymon Mazurek, to zawodnik urodzony w 2010 roku, który od zawsze trenuje […]