Z Wałbrzycha do Kadry Polski Football Academy

Jakub Zima

W miniony weekend Kadra Polski Football Academy wzięła udział w bardzo mocno obsadzonym, dwudniowym turnieju PODHALE CUP w Nowym Targu. W kadrze dziesięciu osób znalazł się i Szymon, który wraz z kolegami pokazał się z bardzo dobrej strony.

Szymon Mazurek, to zawodnik urodzony w 2010 roku, który od zawsze trenuje w Football Academy Wałbrzych. Swoją przygodę z piłką nożną zaczął w 2015 roku. Przez 5 lat nieustannie rozwijał swoją pasję razem z kolegami z drużyny, regularnie uczestnicząc w turniejach i rozgrywkach ligowych. Dziś jest kadrowiczem Football Academy w swoim roczniku.

Dzięki wewnętrznej selekcji Szymon miał okazję pokazać swoje umiejętności w pierwszej kolejności na Kadrze Regionalnej Football Academy. Został zauważony przez trenerów i dzięki temu otrzymał powołanie i szanse na udział w zgrupowaniu Kadry FA w Nieborowie. Weekend wśród dwudziestki najlepszych zawodników Football Academy z całej Polski, to przede wszystkim doskonała okazja do podniesienia swoich wysokich umiejętności, ale przede wszystkim duża dawka motywacji do dalszego rozwijania swojej pasji, jaką jest piłka nożna.

Czy Szymon ma szanse osiągnąć sukces i zagrać chociażby w Ekstraklasie?

Tego nie wiemy, tego nie wie nikt. Naszym celem jest przede wszystkim wychować go, jako dobrego człowieka, dla którego sport, zdrowie i postawa FAIR PLAY to nie odłączne elementy jego życia. Chcemy żeby został piłkarzem i robimy wszystko, aby młodzi zawodnicy mieli możliwość rozwijania swojej pasji, bez presji z żadnej strony, bez parcia na wynik za wszelką ceną. Naszym celem jest, aby w wieku 16 czy też 18 lat mogli grać na wysokim poziomie. A czy mu się to uda? To zależy tylko i wyłącznie od niego i jego zaangażowania w to, co robi. My będziemy trzymać kciuki! – mówił Paweł Piechocki, trener Football Academy Wałbrzych.

Zdjęcia: z FAW do kadry4

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Siatkówka: Chełmiec wygrywa w Kaliszu

Wałbrzyszanki zagrały w Kaliszu koncertowo i zasłużenie cieszyły się po ostatniej akcji meczu. Zawodniczki Chełmca szczególnie dobre wrażenie zrobiły w pierwszym secie. Prawdziwe wejście smoka dało drużynie z Wałbrzycha łatwą wygraną wygraną i pewność, która później przełożyła się na wyniki w dalszej części meczu. W drugim secie gospodynie zagrały odważniej. […]