A klasa: Derby dla piłkarzy Nowego Miasta

Jakub Zima

W środowej kolejce piłkarze KP Podgórze zmierzyli się z Czarnymi. Po wywalczonym w tym spotkaniu remisie, kolejnym rywalem byli podopieczni trenera Wojciecha Błażyńskiego. Mecz z ekipą Nowego Miasta zapowiadał się więc wyjątkowo emocjonująco.

Spotkanie zaczęło się od ostrożnej gry gospodarzy, którzy próbowali długo rozgrywać swoje akcje. Mieli jednak problemy z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy. W tym okresie bardzo dobrze w wysokim pressingu radzili sobie przyjezdni. Intensywne tempo meczu utrzymywało się się przez całą pierwszą połowę. Dwa szybkie ciosy, jakie zadali gospodarze były sporym zaskoczeniem.

Po zmianie stron Podgórze próbowało jeszcze grać szybko i odważnie, ale coraz groźniej robiło się pod bramką Rafała Koszyki. I tak jak przed przerwą było to rzadkością, tak im później, tym więcej działo się w polu karnym gości. W końcu po kilku szybkich atakach, zawodnikom Nowego Miasta ponownie udało się zadać dwa szybkie ciosy. Zdobyte bramki wskazały zwycięzcę.

W ostatnich chwilach spotkania Wroczyński podwyższył wynik na 5:0. Niemal natychmiast świetną akcją i ładnym strzałem popisał się Łukasz Piątek, który zdobył dla swojej drużyny zasłużoną bramkę kontaktową.

Górnik Nowe Miasto – Podgórze Wałbrzych 5:1 (2:0)
43′ Matuła, 44′ Matuszko, 67′ Rosiński, 69′ Bąkiewicz, 88′ Wroczyński – 89′ Piątek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Młodzież: Zagłębie awansowało [FOTO]

Piłkarze Zagłębia Wałbrzych wygrali IV Ligę Okręgową Juniora Młodszego i w kolejnym sezonie zagrają o szczebel wyżej. W decydującym o sukcesie meczu wygrali z Akademią Piłkarską Dzierżoniów. Bramki w meczu strzelali Antoni Warchoł i dwukrotnie Oliwier Macura. Strzelcy bramek w sezonie 2020 Oliwier Michalak 10 Antek Warchał 8 Oliwier Macura […]