24/01/2021

Zagłębie Cup: Lotnik zwycięża w finale [FOTO]

W rozgrywanym w Świebodzicach turnieju Zagłębie Cup zagrało 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grypy. Gospodarze w swojej grupie rywalizowali z Górnikiem Wałbrzych, Włókniarzem Mirsk, Trojanem Lądek Zdrój i Nowym Miastem II. W drugiej grupie zmierzyły się trzy drużyny wałbrzyskie, jedna reprezentująca region wrocławski i jedna jeleniogórski. Mecze toczyły się w szybkim tempie. Wszystkie drużyny podeszły do rywalizacji z dużym zaangażowaniem. Nie brakowało więc emocji, które towarzyszyły nam do końca turnieju. 

W fazie grupowej zdecydowanie najlepiej poradziły sobie drużyny Górnika Nowe Miasto oraz przedstawiciele Jeżowa Sudeckiego i Mirska. Wyniki uzyskane w tej części turnieju, sprawiły, że w półfinale Włókniarz zagrał z Lotnikiem, a ekipy z Nowego Miasta o finał powalczyły między sobą. W decydującej o brązowym medalu batalii, Nowe Miasto II w rzutach karnych pokonało Włókniarza Mirsk. W meczu o złoto Lotnik Jeżów Sudecki zwyciężył pierwszą drużynę Górnika Nowe Miasto. Decydującą bramkę zdobył Damian Świętek.
Grupa A
  1. Górnik Nowe Miasto II – 10 pkt
  2. Włókniarz Mirsk – 8 pkt
  3. Trojan Lądek Zdrój – 4 pkt
  4. Górnik Wałbrzych – 2 pkt
  5. Zagłębie Wałbrzych – 2 pkt

Grupa B

  1. Lotnik Jeżów Sudecki – 10 pkt
  2. Górnik Nowe Miasto I – 8 pkt
  3. AP GOOL Wołów – 6 pkt
  4. Victoria Wałbrzych – 4 pkt
  5. FA Wałbrzych – 1 pkt
Półfinały:
Górnik Nowe Miasto II – Górnik Nowe Miasto I 0:2
Lotnik Jeżów Sudecki – Włókniarz Mirsk 1:0
Mecz o miejsce 9
Zagłębie Wałbrzych – FA Wałbrzych 0:3
Mecz o miejsce 7
Górnik Wałbrzych – Victoria Wałbrzych 0:1
Mecz o miejsce 5
Trojan Lądek Zdrój – AP GOOL Wołów 1:0
Mecz o miejsce 3
Górnik Nowe Miasto II – Włókniarz Mirsk 0:0 k. 2:0
FINAŁ
Górnik Nowe Miasto I – Lotnik Jeżów Sudecki 0:1
Organizatorzy przyznali też nagrody indywidualne. Zawodnikiem turnieju został Krystian Worski (Victoria Wałbrzych). Najlepszym strzelcem Damian Świętek – 8 goli (Lotnik Jeżów Sudecki). Najlepszym bramkarzem został Wiktor Tracz (Włókniarz Mirsk).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.