Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

E-Sport: Mineralni odpadają w 1/16 ePucharu Polski

Mineralni E-sports Team Szczawno Zdrój po kilku świetnych występach znaleźli swojego pogromcę i odpadli z organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej, ePucharu Polski w FIFA 21.

– Nas zawodnicy przebrnęli przez dwie fazy eliminacji i znaleźli się w najlepszej 16 w kraju. Losowanie par 1/8 finału dawało nam nadzieję, że przy odrobinie szczęścia uda się awansować do najlepszej 8. Cieszyliśmy się z wylosowania Motor Lublin i możliwość zmierzenia się z jednym z najpopularniejszych stremerów reprezentującym barwy Motoru, jakim jest PLKD. Pierwszy mecz rozegrał dla MKS-u Jan “JuanJachu” Sobkowiak i niestety musiał uznać wyższość Krzysztofa Lenarczyka (Mr.Cogito), który zwyciężył 2:1. Jasne się stało, że aby awansować do kolejnej rundy, na wyżyny swoich możliwości będzie musiał stanąć Adrian Bogucki. Wiedzieliśmy, że będzie to ciężki mecz. Nasze obawy się potwierdziły. PLKD rozegrał dobre spotkanie pokonując Adriana 3:2. W dwumeczu przegraliśmy więc 5:3 i to Motor Lublin znalazł się w najlepszej ósemce turnieju – mówią przedstawiciele klubu z uzdrowiska.

Genialna przygoda dobiegła końca, ale zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości. Cieszy również, wysoki poziom drużyny i fakt, że pomimo wyjątkowo trudnego rywala, ekipa ze Szczawna Zdroju walczyła do samego końca. Walkę Mineralnych z Motorem śledziło blisko 6 tysięcy osób, co pokazuje, że popularność e-sportowych zmagań rośnie. Kto wie czy za jakiś czas nie będziemy mieli w okolicy zespołu, który zagra o najwyższe cele w kraju.

FILM podsumowujący rywalizację z Motoru z Mineralnymi —> https://www.youtube.com/watch?v=mL_RBOF5dJs