Siatkówka: Juniorzy młodsi Chełmca wicemistrzem województwa

Sportowy Wałbrzych siatkówka KPS Chełmiec

Kolejna kategoria wiekowa w zespole KPS Chełmiec Wałbrzych sięgnęła po medale w rozgrywkach Dolnego Śląska! Tym razem Juniorzy Młodsi stanęli do walki o tytuł mistrza w regionie. O supremacie miały zadecydować dwa spotkania.

Pierwszy mecz został rozegrany we Wrocławiu gdzie pomimo ambitnej walki Chełmiec musiał uznać wyższość swojego rywala. Szczególnie długo zapamiętamy dobry początek i deklasację rywala w pierwszej odsłonie. W kolejnej nieoczekiwanie przyszła porażka na przewagi. Od tego momentu przewaga Gwardii nie podlegała już dyskusji.

W niedzielę pierwszą odsłoną pewnie wygrali wrocławianie. Później nie było już tak łatwo. Do głosu doszli gospodarze, którym udało się wrócić do rywalizacji. Pomimo koncertowej gry i wielkie ambicji Gwardia wygrała seta na przewagi. Chełmiec odgryzł się kilkadzieścia minut później, ale nie dał rady doprowadzić do tie-breaka i ostatecznie uległ po świetnym meczu 1:3. Tym samym wałbrzyski zespół wywalczył srebrny medal i awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Gwardia Wrocław – KPS Chełmiec Wałbrzych 3:1 (16:25, 26:24, 25:19, 25:13)
KPS Chełmiec Wałbrzych – Gwardia Wrocław 1:3 (19:25, 24:26, 25:23, 24:26)