Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Sparingowo: Ostre strzelanie w Głuszycy

Na śnieżnej murawie miejskiego stadionu w Głuszycy, miejscowy Włókniarz zagrał kolejny mecz kontrolny przed zbliżającym się startem rundy wiosennej bieżącego sezonu.

Spotkanie obfitowało w dużo sytuacji podbramkowych. Obie drużyny pomimo pogody starały się grać szybko z dużą wymiennością pozycji. Na tym etapie przygotowań widać było już różnicę w kreowaniu gry. Gospodarze starali się ambitną postawą zniwelować braki. Liczba strzelonych goli pokazuje, że praca na treningach nie idzie na marne.

Czwarte spotkanie za nami. Dziś gościliśmy wicelidera naszych rozgrywek MKS Szczawno Zdrój. W trakcie meczu goście prezentowali lepszy futbol, ale dla nas to cenne wybiegane minuty przed rundą wiosenną, która rusza już za dwa tygodnie – ocenili mecz przedstawiciele klubu Włókniarza.

Dla MKSu spotkanie było ważne z punktu widzenia przygotowania nowych wariantów taktycznych, które mogą być dla rywali ligowych nie lada wyzwaniem. Część z nich okazała się skuteczna już na obecnym etapie prac. Nic więc dziwnego, że spotkanie pozytywnie ocenili również działacze klubu z Uzdrowiska.

Podopieczni Rafała Siczka rozegrali kolejny mecz kontrolny przygotowujący nasz zespół do rundy rewanżowej. Tym razem przeciwnikiem zielono-biało-zielonych był zespół MKS Włókniarz Głuszyca. Mecz z naszym ligowym rywalem rozegraliśmy w Głuszycy i był to widowiskowy dla oka sprawdzian. W meczu padło aż 11 bramek, z czego 7 zdobyli zawodnicy naszego klubu. Trener Siczek w tym spotkaniu miał do dyspozycji jedynie 13 zawodników, jednak nie przeszkodziło to w odniesieniu zwycięstwa – cieszą się w Szczawnie Zdroju.

W poprzednich meczach piłkarze z Głuszycy zremisowali z juniorami Polonii Stal Świdnica (3:3), pokonali STEP Wiry Tąpadła (5:2). Byli też lepsi od drużyny z Wiśniowej (3:0). Drużyna Rafała Siczka ma przed sobą drugą część sezonu, w którym będzie szukać szansy zrównania się punktami z liderem Wałbrzyskiej Serie A.

  Wysoka wygrana Iskry

Włókniarz Głuszyca – MKS Szczawno Zdrój 4:7
Kameczura, M. Kaźmierczak, Kulik – F. Brzeziński x2, Łysakowski x2, Korościk x2, Zawadzki

P