Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Nagrodzeni za dekadę sportu

Zakończył się plebiscyt sportowy organizowany przez Gazetę Wrocławską już 68 raz. Nominacje, które trafiają do opinii publicznej w ciągu ostatnich lat pozwalały fanom sportu głosować na swoich faworytów. Szczególną wartość miały w tym przypadku nominacje ogłaszane przez kapitułę złożoną z ekspertów. Nieco z przymrużeniem oka zerkano w stronę tych kandydatur, które były dziełem czytelników.

W ostatniej edycji wielu okolicznych przedstawicieli sportu chwaliło się na profilach społecznościowych wyróżnieniem lub samą nagrodą. I tak 3 miejsce w kategorii Drużyna Dekady przypadło grupie biegowej Predators.

Jesteśmy silną i zorganizowaną grupą biegową, która aktywnie działa w Wałbrzychu przez okrągłe 12 miesięcy. Oprócz biegania, startowania w zawodach, wędrówek górskich zajmujemy się licznymi aktywnościami. Aktywnie włączamy się we wszelkie akcje mające miejsce w naszym mieście. Stworzyliśmy też własne projekty jak I Rodzinny Rajd Forteca. zebraliśmy 50 tysięcy złotych na rzecz wałbrzyskiego Hospicjum. Realizujemy też autorski projekt „Spełniamy marzenia dzieci niepełnosprawnych” – mówią przedstawiciele grupy.

Zwycięzcą okazała się piłkarska drużyna KS Zdrój Jedlina Zdrój.

Jest to dla nas wielkie wyróżnienie i wielki zaszczyt. Teraz nie pozostaje nam nic innego, niż pracować dalej na rzecz naszego klubu. Hej Zdrój – cieszą się w Jedlinie Zdroju.

Warto też zauważyć, że jedną z indywidualnych nagród otrzymał trener Victorii Wałbrzych, który został Trenerem Dekady.

Z opóźnieniem dotarła do mnie wiadomość, że zostałem zgłoszony do 68 Plebiscytu Gazety Wrocławskiej Trener Dekady. Spotkała mnie przemiła niespodzianka, gdy otrzymałem nagrodę dyplom, medal i plakietkę za zajęcie I miejsca, zwyciężając w eliminacjach powiatu Wałbrzych, co zaowocowało też udziałem w finale dolnośląskim. Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos – dziękował Mirosław Furmaniak.

Wiele osób pracuje na co dzień w sporcie. Trenerzy pracują ze swoimi podopiecznymi, weryfikacją tej pracy są starty na arenach. Wyróżnienia, nagrody są dla jednych i drugich czymś ważnym. Często są wartością dodaną, dzięki której trenerzy stają się lepszymi trenerami. Zawodnicy lepszymi sportowcami.

P