Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Polki lepsze w pierwszym meczu [FOTO]

W pierwszym z dwóch towarzyskich spotkań piłki ręcznej kobiet, reprezentacja Polski zwyciężyła z Czeszkami po bardzo ciekawym spotkaniu, które dało sporo przemyśleń szkoleniowcom obydwu zespołów. Za zaangażowanie i skuteczność w grze, podejmowaniu decyzji, warto pochwalić debiutantkę, Oktawię Płomińską.

Pierwsza część spotkania to bardzo uważna gra Polek w obronie, co przy wysokim procencie skuteczności dało biało-czerwonym pewne prowadzenie. Przewaga bramkowa z biegiem czasu zaczęła topnieć, ale dzięki doświadczeniu, gospodynie schodziły na przerwę z przewagą dwóch bramek.

Po zmianie stron mecz był już nieco bardziej chaotyczny. Zdecydowanie twardsze warunki postawiła drużyna gości. Dobra postawa w obronie i szybkie kontry pozwoliły Czeszkom zbliżyć się na zaledwie jednego gola. Ostatecznie jednak w końcowych minutach spotkania Polki okazały się skuteczniejsze, co z kolei pozwoliło doprowadzić do pewnego zwycięstwa.

Polska – Czechy 24:21 (14:12)

Polska: Płaczek, Zima, Maliczkiewicz – Płomińska 3, Janas, Łabuda 1, Gęga 4, Kudłacz-Gloc 6, Górna 1, Drabik 3, Rosiak, Niewiadomska, Nosek 2, Zawistowska, Kochaniak 2, Szarawaga 2, Świerżewska, Nocuń. Kary 4 min.
Czechy: Rezacova, Muckova, Vasulkova – Konecna 1, Polaskova 1, Kordovska 1, Kubalkova, Mikulaskova, Hurychova 1, Ticha 2, Marcikova 1, Kasparkova, J. Frankova, A. Frankova 1, Kovarova, Jerabkova 7, Mala 5, Prikrylova 1. Kary 6 min.

P