Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Siatkówka: Natalia Gezella o grze w Wałbrzychu

Kolejny dobry sezon Natalii Gezelli w barwach Chełmca Wodociągi Wałbrzych, sprawił, że sympatia kibiców do zawodniczki tylko rośnie. Bardzo 


Jest to Twój trzeci sezon w wałbrzyskim Chełmcu. Czy zatem można powiedzieć, że Wałbrzych to dobre miejsce do kontynuacji siatkarskiej kariery?

Jak najbardziej! Gdyby tak nie było na pewno, nie spędziłabym tu trzech sezonów. MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych to klub bardzo perspektywiczny, na przestrzeni 3 lat udało nam się awansować do 2 ligi. Poprzedni sezon z wiadomych przyczyn zakończył się przedwcześnie, ale myślę, że dla nas jak na beniaminka, na dobrym bezpiecznym 5 miejscu. W tym sezonie walczymy o awans do pierwszej ligi. To duży sukces! Fajnie ze powoli do zespołu dołączają młodsze zawodniczki, które mogą się uczyć, a my z chęcią przekazujemy nasze doświadczenie. Jestem pewna, że o Wałbrzychu jeszcze będzie głośno na siatkarskich parkietach.

W sezonie 2018/2019 byłaś jedną z zawodniczek, która wywalczyła dla Wałbrzycha awans do rozgrywek centralnych. Jak wspominasz tamten sukces?

To był na pewno niezapomniany sezon. Tutaj poziom ligi dolnośląsko-lubuskiej nie oszukujemy się za wysoki nie był, wygrałyśmy grupę. Pierwszym meczem na fajnym poziomie oraz większym sprawdzianem był dla nas mecz z Jastrzębiem, chociaż do półfinałów awans był już zapewniony, była wyrównana walka. Później półfinały w Warszawie, gdzie tracimy tylko jednego seta w całym turnieju zajmujemy pierwsze miejsce i otrzymujemy możliwość organizacji turnieju na własnym parkiecie. I to myślę najfajniejsze, że razem z wspaniałymi kibicami mogłyśmy stworzyć takie widowisko i wspólnie cieszyć się z awansu do II Ligi Siatkówki Kobiet.

Teraz wraz z drużyną macie szanse zrobić kolejny krok – awans do I Ligi Siatkówki Kobiet. Czujesz, że jesteście w stanie zrobić ten krok?

Ciężko powiedzieć, wiemy z kim możemy grać, jednak poziomu, jaki prezentują te zespoły kompletnie nie znam. Mogę na pewno obiecać, że będziemy walczyć i zrobimy wszystko co w naszej mocy żeby osiągnąć jak najlepszy wynik.

Trener Marek Olczyk powiedział, że za sukcesem tej drużyny stoją przede wszystkim ludzie i dobra atmosfera. Czy zgadzasz się z tym? Jak układa się Twoja współpraca z koleżankami z drużyny i sztabem szkoleniowym.

Zdecydowanie zgadzam się z trenerem. Mamy fajny, ambitny zespół, z dziewczynami naprawdę dobrze się dogadujemy. Nie mogłabym nie wspomnieć tutaj o sztabie szkoleniowym, który codziennie staje na wysokości zadania i dobrze nas przygotowuje do każdego meczu oraz o zarządzie, bez którego by to wszystko tak dobrze nie funkcjonowało. Każdy z nas codziennie dokłada cegiełkę od siebie i to przyniosło efekty.

P