Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Mineralni E-Sports Team lekarstwem na lockdown!

Od soboty 20 marca, z powodu pandemii decyzją rządu po raz kolejny zostały zamknięte obiekty sportowe i co za tym idzie odwołane seniorskie rozgrywki piłkarskie od IV ligi w dół. Ta decyzja zasmuciła wielu kibiców i działaczy klubowych, a także zawodników z całego kraju, którzy mieli nadzieję, że w końcu wybiegną na murawę i będą mogli rywalizować na boisku, dając trochę radości swoim najwierniejszym kibicom.

Niestety, los po raz kolejny okazał się okrutny i pokrzyżował plany wielu klubom, w tym naszemu MKS Szczawno-Zdrój. Nasz zespół szykował się już do inauguracji rozrywek, które niestety zostały na ten moment wstrzymane do 09 kwietnia 2021r. Co będzie dalej, tego chyba nikt nie wie. My mamy nadzieję, że w kwietniu wrócimy już na boisko i bez przeszkód będziemy mogli dograć do końca sezon 2020/2021. Z tego powodu zapraszamy wszystkich naszych fanów do obserwowania poczynań naszej sekcji e-sportowej Mineralni E-sports Team, a dokładniej drużyny występującej w BePro Lidze – 3 liga Wirtualnych Klubów 11vs11. Nasz zespół wkroczył właśnie w decydującą część sezonu, bowiem do zakończenia zmagań zostało Mineralnym do rozegrania tylko 2 kolejki.

Link do ligi —> TUTAJ <—

Po 16 rozegranych kolejkach, podopieczni trenera Krzysztofa Dumy zajmuja obecnie 3 miejsce w tabeli z identycznym bilansem bramkowym, co druga drużyna w tabeli, którą jest ES MagicPhoenix. Do lidera, którym jest zespół Jeziorak Esports nasz zespół traci 2 punkty. Końcówka sezonu zapowiada się więc emocjonująco, bowiem nasz zespół ma realne szanse na awans do wyższej ligi. Żeby tak się stało, Mineralni muszą zająć 1 miejsce w tabeli (bezpośredni awans) lub 2 miejsce, które gwarantuje udział w barażach o 2 ligę.

Szanse aby tak się stało są ogromne, bowiem w ostatniej kolejce, która przypada na 01.04.2021 roku nasz zespół zagra z bezpośrednim rywalem w walce o 2 lokatę, czyli wspomnianym zespołem ES MagicPhoenix. W przypadku zgubienia punktów przez lidera i dwóch zwycięstwach Mineralnych, jest szansa na awans z pierwszej lokaty. Gdyby to się udało, byłby to przeogromny sukces dla naszej sekcji, dla której jest to debiutancki sezon w rozgrywkach 11vs11. Awans do wyższej ligi otwiera przed klubem zdecydowanie więcej możliwości, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich kibiców MKS-u, do dopingowania Mineralnych w dwóch ostatnich kolejkach, które rozegrane zostaną w 25 marca i 01 kwietnia o godzinie 21:00.

  Wałbrzyszanie blisko medalu

Link do ligi —> TUTAJ <—

Rywalizację zawodników na wirtualnej murawie można oglądać na kanale YouTube drużyny, pod adresem: @MineralniEsportsTeam. Można zatem powiedzieć, że rywalizacja zespołu Mineralni E-sports Team w 2 ostatnich kolejkach BePro Ligi jest swoistym lekarstwem dla kibiców na lockdown. Nie mogą oni ogladać i dopingować swoich zawodników na zielonej murawie, ale mają za to możliwość wsparcia zespołu występującego na wirtualnych stadionach. Ta forma rywalizacji jest coraz bardziej popularna na całym swiecie i jak widać, nasz klub idzie z duchem czasu i również rywalizuje w rozgrywkach wirtualnych.

Na zakończenie zapraszamy wszystkich do subskrybcji naszego kanału na YouTube: @mineralniEsportsTeam oraz polubienia profilu na Facebooku: www.facebook.com/MineralniEsportsTeam , ale przede wszystkim dopingowania naszego zespołu w dwóch ostatnich kolejkach. 25 marca o godzinie 21:00 zagramy z silną drużyną KAMAR STARS KIEŁPINO, która do połowy sezonu zajmowała czołowe lokaty w tabeli i dopiero po problemach kadrowych obniżła lekko swoje loty, jednak nadal jest dobrym zespołem, natomiast 01 kwietnia zagramy z ES MagicPhoenix, najprawdopodobniej w meczu o WSZYSTKO, czyli możliwość gry w barażach.

Link do ligi —> TUTAJ <—

P