Koszykówka: Pewna wygrana

Koszykówka: Wygrywają z Bojanowskim, ale bez Cechniaka w składzie [FOTO, WIDEO]

Podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego pokonali w ostatniej kolejce ligowej sezonu zasadniczego Dziki Warszawa i z drugiego miejsca awansują do fazy play-off. Wygrana w stolicy była jedynie przysłowiową „kropką nad i” bardzo udanego rozdania.

Górnik wygrał zdecydowanie. Biało-niebiscy przeważali przez większość spotkania. Byli bezapelacyjnie lepsi w pierwszej i drugiej kwarcie, ale prawdziwy popis gry dali w ostatnich 10 minutach. Doskonała postawa przyniosła też rezultat w postaci wyniku (36:17 dla Górnika).

Dobry mecz zagrali Krzysztof Jakóbczyk i Maciej Bojanowski. Obaj rzucili dla wałbrzyskiej drużyny po 16 punktów. U gospodarzy najlepiej zaprezentował się Patryk Nowerski, któremu udało się uzyskać double-double (12 punktów i 12 zbiórek).

Dziki Warszawa – Górnik Trans.eu Wałbrzych 67:96 (12:17, 15:22, 23:21, 17:36)