Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Chcą awansować

Siatkówka: Chełmiec góruje nad Zieloną Górą!

Najbliższy weekend będzie bardzo pracowity –  także i dla naszych siatkarek, które w Tomaszowie Lubelskim już od 9 kwietnia rywalizować będą w półfinałowym turnieju o awans do I ligi siatkówki kobiet. Gra na Lubelszczyźnie już jest historycznym osiągnięciem klubu. Siatkarki wałbrzyskiego Chełmca nie muszą też już nic udowadniać. Nie muszą, ale mogą. Czy sprawią nam wiosenny prezent?

Do Tomaszowa Lubelskiego jedziemy po awans do turnieju finałowego i z takim właśnie nastawieniem przygotowaliśmy się przez ostatnie dwa tygodnie. Trenowaliśmy intensywnie, a dziewczyny były pod dużym obciążeniem. Skupiliśmy się przede wszystkim nad dobrym przygotowaniem fizycznym, które będzie kluczowe, aby wytrzymać trudy trzydniowego turnieju. Reszta pracy była skierowana na dopracowanie kilku małych elementów w taktyce zespołowej, które zdarzało się, że szwankowały podczas rundy zasadniczej. Dziewczyny prezentują się obecnie bardzo dobrze, co pokazały również mecze kontrolne. Jestem przekonany, że są gotowe na walkę o I ligę mówi Kacper Jesiołowski, II trener zespołu. 

Słowa trenera potwierdza doskonale radząca sobie na siatce Julia Rzeczycka.

Dzięki całemu sztabowi szkoleniowemu jesteśmy bardzo dobrą, silną i zgraną drużyną. Atmosfera w klubie jest wspaniała. Trenerzy znakomicie prowadzą treningi, co przekłada się na wygrane mecze. W środę zakończyłyśmy mikrocykl ciężkich przygotowań do turnieju. Jesteśmy przygotowane w 110% na 5 – setowe boje. Obiecuję, że każda z nas będzie walczyć o każdy punkt i każdą piłkę. Naszym celem jest zajść jak najwyżej i dostać się do turnieju finałowego o 1 ligę. Przed meczami jestem skoncentrowana i nastawiona do wygranej jak wszystkie dziewczyny. Bardzo się cieszę, że jestem częścią tego wspaniałego teamu. I mogę dołożyć swoją cegiełkę, aby osiągnąć wspólnie upragniony awans. Jestem dumna, że gram w Chełmcu!

Bojowe nastroje i chęć zwycięstwa nastrajają pozytywnie, ale żeby nie było tak pięknie, to i nie obyło się bez problemów.

Kadrowo niestety nie wszystko potoczyło się po naszej myśli. Dwie nasze podstawowe zawodniczki borykają się z problemami zdrowotnymi i nie będą mogły zagrać w turnieju półfinałowym. Wierzę jednak, że zmienniczki poradzą sobie równie dobrze i w niedzielę będziemy cieszyć się wspólnie z wymarzonego awansu – dodał trener Jesiołowski.

Ze względu na problemy zdrowotne w Tomaszowie nie zagrają Karolina Olczyk i Agata Olejniczak. Ich miejsce zajęły Aleksandra Machura i Julia Urbanowicz.

Siatkarki wałbrzyskiego Chełmca w turnieju półfinałowym zagrają z:

09.04 | AZS AWF Warszawa (g. 16:00)
10.04 | Tomasovia Tomaszów Lubelski (g. 18:30)
11.04 | Wieżyca Stężyca (g. 11:00)

Chcą awansować