Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Jakóbczyk – Bojanowski. Szymański i pudło Łabinowicza

Kolejny dzień – drugi mecz. Zupełnie inny przebieg. Inne emocje. Walka do samego końca o wygraną. Ostatnie sekundy meczu zostaną w pamięci każdego kibica.

Niedziela była już inna. Kibice często mówią, że play-offy są czasem weteranów. Najwięcej z siebie dawali najstarsi zawodnicy Szymański i Kaczmarzyk. Genialne podania tego pierwszego co chwilę zaskakiwały defensywę Górnika. W pewnym momencie Politechnika prowadziła kilkoma punktami. Zastanawialiśmy się, czy to przypadek, czy może chłopcom Grudniewskiego brakowało sił, koncentracji. Przez moment wyglądało to, na zlekceważenie przeciwnika. Na szczęście tylko przez moment.

Wałbrzyszanie zaczęli grać swoje. Może nie było to tak efektowne jak dzień wcześniej, było jednak skuteczne. Górnik szybko wrócił na prowadzenie. Szybko też zbudował sobie przewagę. Czas uciekał. Zbliżaliśmy się do końca spotkania, które okazało się genialne w swojej prostocie.

Najwięcej emocji przyniosło nam ostatnie 60 sekund rywalizacji. Biało-niebiescy prowadzili w tym czasie 3 punktami, ale to goście przejęli inicjatywę. Naszych zawodników bez litości skarcił Szymański, który dobrze wybronił w trudnych sytuacjach. Łabinowicz zmniejszył straty. Wszedł pod kosz został sfaulowany. Z linii rzutów wolnych trafił jednak tylko raz. Przy drugim rzucie piłka odbiła się od obręczy, ale Łabinowiczowi udało się zebrać piłkę, uciec do boku i… poniosła go fantazja. Irracjonalny rzut. Strata piłki. Szybka akcja Górnika. Faulowany Jakóbczyk. Dwa rzuty wolne i po meczu.

Dobre zawody dały mu 19 punktów. Tyle samo zdobył Maciej Bojanowski. Pononwie dobrze zagrał Durski i Zywert. Mądrze grą kreował Ochońko, ale zachwyciliśmy się również Szymańskim, który wypracował sporo wolnych pozycji do rzutu Jankowskiemu (22pkt) czy Kaczmarzykowi (18pkt). Górnik objął prowadzenie w serii 2:0. Kolejne dwa spotkania rozegrane zostaną w Opolu 17 i 18 kwietnia.

2 mecz w serii do 3 zwycięstw.

  Zdrój zmierzy się z Bielawianką

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Weegree AZS Politechnika Opolska 88:84 (22:19, 19:14, 26:23, 21:28)
Górnik: Bojanowski 19, Jakóbczyk 19, Durski 11 – Opole: Jankowski 22, Kaczmarzyk 18

Stan rywalizacji: 2-0 dla Górnika.

P