Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Dziki w Mistrzostwach

Dziki w Mistrzostwach

W poniedziałek 26.04.2021 na hali curlingowej “Curling Łódź” rozpoczną się zmagania w Mistrzostwach Polski w Curlingu 2021. Dolnośląski Klub Curlingowy “Dzik” Świdnica będzie reprezentowany przez 3 drużyny. Dwie w kategorii mężczyzn oraz jedną w kategorii Kobiet.

Świdnica jest jedynym miejscem na Dolnym Śląsku, gdzie można spróbować tej zimowej dyscypliny olimpijskiej. W Polsce warunki do uprawiania curlingu są skromne. Istnieje tylko jedna profesjonalna 4-torowa hala w Łodzi. Dedykowane sezonowe tory do curlingu są w Gdańsku oraz w Pawłowicach na Śląsku. Dolnośląski Klub Curlingowy “Dzik” Świdnica został założony w marcu 2020 roku, z inicjatywy Bartosza Łobazy, reprezentanta Polski, który od listopada 2019 prowadzi treningi curlingu w Świdnicy.

Curling w Świdnicy trafił na bardzo podatny grunt i wiele osób mocno zaangażowało się w działalność na rzecz nowo powstałego klubu. Bez ich zaangażowania nie udałoby się to wszystko. Mam nadzieję, że następny sezon będzie już rozegrany w normalnym trybie i będziemy mogli zachęcić wiele nowych osób do rozpoczęcia przygody z curlingiem. Udało się wystawić 3 drużyny w Mistrzostwach Polski seniorów oraz zgłosiliśmy po jednej drużynie do MP Juniorów oraz MP Juniorów Młodszych, jednak ze względu na pandemię i matury są one przesunięte. Teraz zachęcam do trzymania kciuków i śledzenia poczynań “Dzików” na mistrzostwach relacjonuje Bartosz Łobaza prezes DKC “Dzik” Świdnica.

Dziki w Mistrzostwach

Dolnośląski Klub Curlingowy “Dzik” Świdnica w kategorii mężczyzn będą reprezentować dwie drużyny. “Ekipa Kłusownika” ze skipem Bartoszem Pietrzakiem zagra w składzie Patryk Dżoń, Mateusz Pitiło i Łukasz Tomaszek. Bartosz Pietrzak jest już medalistą Mistrzostw Polski Juniorów z 2005. W drugiej drużynie, “Senior +” pod wodzą jednego z ojców założycieli polskiego curlingu Pawła Kubika, wystąpią jeszcze Piotr Kuszka, Robert Staroń oraz Jakub Dąbrowski, wypożyczony z Poznańskiego Klubu Curlingowego. Panowie rozpoczynają rozgrywki w poniedziałek, a finał ma zostać rozegrany w piątek. Rozgrywki podzielone są na dwie fazy grupowe oraz finały. Do MP zgłosiło się 16 drużyn męskich

  Nowe Miasto powalczy o Centralną Ligę Trampkarza

W środę rywalizację grupową rozpoczną kobiety. “Dzikie Wiedźmy” skipowane przez Mariettę Dąbrowską stawią czoła 5 innym zespołom. W składzie drużyny ze Świdnicy zagrają Agata Pietrzak, Małgorzata Rudownik oraz Katrzyna Żądło.

Na MP rozgrywanych w Łodzi DKC “Dzik” Świdnica będzie miał jeszcze jednego reprezentanta. Prezes Bartosz Łobaza na co dzień grający w barwach Sopot Curling Club Wa ku’ta Team Stych wraz z drużyną jest jednym z faworytów do zdobycia tytułu. 

Dziki w Mistrzostwach

Wyniki Mistrzostw Polski w Curlingu będzie można śledzić na stronie https://curlingevent.pl/ oraz profilach fb https://www.facebook.com/dolnoslaski.curling/ i https://www.facebook.com/teamstych/

Dziki w Mistrzostwach

Dziki w Mistrzostwach