Mineralni odprawiają Wiśniową z kwitkiem

MKS Szczawno Zdrój, Sportowy Wałbrzych, Wałbrzyska Serie A

Pierwsze spotkanie zielono-biało-zielonych miało dać odpowiedź w jakiej formie znajdują się podopieczni trenera Rafała Siczka. Przeciwnikiem Mineralnych był zespół, który zamykał ligową tabelę. Wielu kibiców zastanawiało się jak dużo bramek przyjmie ekipa z Wiśniowej.

MKS od samego początku przycisnął rywali, którzy w 7 minucie przegrywali już 2:0. Do przerwy padły jeszcze 3 bramki. Po wznowieniu gry szybko zrobiło się 5:1, ale zawodnicy z Wiśniowej, pomimo niekorzystnego wyniku nie poddawali się i strzelili kolejną bramkęmówi Paweł Danielak.

MKS nie spuszczał z tonu i cały czas atakował. Pozwoliło to zdobyć kolejne dwie bramki.

Na uwagę zasługuje fakt, że w meczu z Wiśniową w drużynie ze Szczawna-Zdroju zadebiutowało dwóch młodych zawodników. Oliwier Nikiel oraz Damian Malanowski, który był też autorem ostatniej bramki dla Mineralnych – dodaje prezes.

Gra drużyny z uzdrowiska pozostaje jednak zagadką. Wydaje się, że dwie stracone bramki, pokazują, że sztab szkoleniowy powinien zwrócić uwagę nad koncentracją w grze. Jest to o tyle istotne, że już w najbliższej kolejce ligowej MKS zagra przy ulicy Ratuszowej w Wałbrzychu z liderującym w tabeli Wałbrzyskiej Serie A, Górnikiem Wałbrzych.

Początek rundy rewanżowej rozpoczął się zgodnie z planem, ale już 1 maja czeka nas najtrudniejszy mecz w tej rundzie. Wyjazdowe spotkanie z liderem rozgrywek Górnikiem Wałbrzych zapowiada się na bardzo ciekawe spotkanie. Szkoda tylko, że ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, mecze piłkarskie odbywają się bez udziału publiczności.

MKS Szczawno-Zdrój – PUO Wiśniowa 7:2 (4:1)
1:0 – 13′ Wojciech Choiński
2:0 – 21′ Marcin Łysakowski
3:0 – 32′ Marcin Łysakowski
4:0 – 41′ Tomasz Lewandowski
4:1 – 43′ Kamil Jaszczurowski
5:1 – 54′ Tomasz Czechura
5:2 – 56′ Krzysztof Lipiecki