Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Brazylijczyk znów strzelił

Pogórze Wałbrzych - Włókniarz Głuszyca, Sportowy Wałbrzych, Wałbrzyska Serie A

Jeszcze jesienią zdecydowanym faworytem tego pojedynku byłaby drużyna Podgórza. Dobrze przepracowana przerwa zimowa rywali wałbrzyskiej drużyny zmieniła układ sił, co było widoczne na boisku.

Goście szybkim kreowaniem akcji zaskoczyli wałbrzyszan, którzy mieli spore problemy z powstrzymywaniem dynamicznych ataków Mendesa. Brazylijczyk prezentował się na tyle dobrze, że momentami wydawało się iż sam zdoła pokonać Rafała Koszyka. Pierwszym okazał się jednak Mateusz Kaźmierczak, który wykończył świetne podanie z głębi pola. Później jeszcze gościom udało się precyzyjnie rozegrać kilka stałych fragmentów gry. Ich efektem były kolejne trafienia.

  Nowe Miasto powalczy o Centralną Ligę Trampkarza

Skuteczności zabrakło za to gospodarzom, którzy kilkukrotnie próbowali umieścić piłkę w bramce Włókniarza. Na szczęście dla gladiatorów świetnie tego dnia dysponowany był Rafał Steciuk.

Pierwszą bramkę straciliśmy po prostopadłym podaniu z środka boiska do napastnika gości który umieścił piłkę w siatce. Trzy kolejne bramki straciliśmy po stałych fragmentach gry w tym jedną samobójczą Jacka Hertmanowicza. W drużynie gości dobry występ zanotował bramkarz który w kilku sytuacjach uratował swój zespół przed stratą bramki, dzięki czemu nie pozwolił na złapanie kontaktu naszej drużynie. Mecz zasłużenie wygrali zawodnicy z Głuszycy pomimo że mieli do dyspozycji „gołą” jedenastkę. Szybko trzeba otrząsnąć się po porażce i jechać w poniedziałek 3.05 na godzinę 11 do Mokrzeszowa po 3 pkt z drużyną Zielonych którzy przegrali dwa pierwsze mecze rundy rewanżowej ocenili mecz przedstawiciele klubu z Wałbrzycha

ANDRZEJ PADEWSKI POZOSTAJE NA STANOWISKU

Podgórze Wałbrzych – Włókniarz Głuszyca 0:4 (0:2)
0:1 – 11′ Mateusz Kaźmierczak
0:2 – 38′ Patrick Rangel Mendes
0:3 – 71′ Mateusz Maciąg
0:4 – 86′ Jacek Hertmanowicz (sam)

Brazylijczyk znów strzelił