Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Powalczą o finał!

Sportowy Wałbrzych siatkówka KPS Chełmiec

Siatkówka w Wałbrzychu jest dla wielu bardzo wyjątkowym sportem. W ostatni weekend emocjonowaliśmy się eliminacjami Mistrzostw Europy do lat 16 kobiet, a już w najbliższy młodzi siatkarze KPS Chełmiec zaczynają batalię o awans do wielkiego finału!

Półfinał, w którym wystąpią wałbrzyscy siatkarze, rozegrany zostanie na poznańskich parkietach. Popularny BotwinTeam o awans powalczy z Czarnymi Radom, Jastrzębskim Węgiel i gospodarzem Eneą Energetykiem Poznań. Pierwszym rywalem Chełmca będzie ekipa z Radomia. Później kolejno Energetyk i Jastrzębski Węgiel.

Czarni Radom do poznańskich zmagań awansowali zwyciężając turniej ćwierćfinałowy w Kędzierzynie-Koźlu. Siatkarze RCS w pokonanym polu zostawili wszystkich rywali w tym zawsze groźną ZAKSĘ. Mecz z Czarnymi Chełmiec rozegra 14 maja o godzinie 18:00

Jeszcze lepiej w ćwiartkach zaprezentowali się poznaniacy. Enea również zwyciężyła we wszystkich spotkaniach, tracąc zaledwie 2 sety. Jedyną drużyną, która potrafiła zagrozić Energetykowi był Norwid Częstochowa. Z gospodarzami Chełmiec zmierzy się 15 maja o godzinie 18:00.

Na koniec BotwinTeam będzie musiał powalczyć o punkty z Jastrzębskim Węglem (mecz zaplanowano na 16 maja o godzinie 12:00). Drużyna z Górnego Śląska w walce o półfinał, grała jak natchniona. Pierwsze punkty straciła dopiero w ostatnim meczu z Metro Warszawą, która dzięki pokonaniu faworyta mistrzostw, zwyciężyła w ćwierćfinałowym turnieju.

Chełmiec awans do poznańskich zmagań wywalczył w Bydgoszczy, gdzie podopieczni trenera Tomasza Botwiny, zajęli 2. miejsce ulegając jedynie miejscowemu Chemikowi. Teraz przed zespołem KPS walka o awans do grona najlepszych 8 drużyn w kraju.

P