Twierdza Mrowiny

Zieloni Mrowiny Sportowy Wałbrzych Wałbrzyska Serie A

Runda wiosenna sezonu 2020/21 jest dla Zielonych Mrowiny bardzo udana. Zaledwie jeden niekorzystny występ w Głuszycy i genialna postawa na własnym boisku sprawia, że skazany przez wielu na porażkę zespół walczy i co ważne odnosi sukcesy!

Historia powtórzyła się w 19 kolejce w potyczce z KP Podgórze Wałbrzych. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach, tak i w tym meczu górą byli gospodarze.

Do przerwy dzięki bramce Jarosława Grobarczyka remisowaliśmy 1:1. Gospodarze odpowiedzieli nam jednak w drugiej połowie bardzo odważną i skuteczną grą – mówią przedstawiciele Podgórza.

Zieloni strzelanie zaczęli od celnego uderzenia z 11 metrów. Rzut karny po faulu Sysiaka, na bramkę zamienił Mariusz Łuczak.

Nasz zespół nie mając nic do stracenia odkrył się i próbował strzelić bramkę dającą wyrównanie, najlepszej okazji nie wykorzystał Piątek. Pomimo straty kolejnych bramek odnotować należy również obroniony przez Rafała Koszyka w drugiej połowie rzut karny. Szkoda straconych punktów, które są nam bardzo potrzebne w walce o utrzymanie, ale bardziej martwi to, że po raz kolejny na mecz wyjazdowy jedziemy gołą jedenastką – dodaje szkoleniowiec wałbrzyskiej drużyny.

Zieloni Mrowiny – KP Podgórze Wałbrzych 4:1 (1:1)
0:1 – 40′ Jarosław Grobarczyk
1:1 – 44′ Filip Ciuba
2:1 – 64′ Mariusz Łuczak (k)
3:1 – 85′ Krzysztof Rudnik
4:1 – 89′ Mariusz Łuczak