Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Chłodne głowy do końca

Górnik Trans.eu Wałbrzych Czarni Słupsk Suzuki 1 Liga Sportowy Wałbrzych

O takich meczach jak ten dzisiejszy, można mówić dużo. W Wałbrzychu obawiano się, że wysoka porażka z Słupska wpłynie na wynik sobotniego starcia. Nie wpłynęła. Było jednak gorąco i do samego końca ciekawie.

  Wysoka wygrana Iskry

Początek spotkania należał do gości. Straty Górnika mogły wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej spokojnych fanów, ale gdy wraz z końcową syreną, to właśnie biało-niebiescy unieśli ręce w geście triumfu, nikt nie będzie pamiętał jak zaczęli. Dlaczego? Bo ktoś kiedyś powiedział, że prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, a jak kończy.

Tym razem górą byli wałbrzyszanie, choć o wynik drżeliśmy do samego końca. W trakcie rzutu Musiała w ostatniej sekundzie wielu kibicom puls skoczył do ponad 200 uderzeń na minutę. Zawodnik Czarnych nie trafił i Górnik prowadzi w serii 2:1.

Zespół zagrał skrupulatnie wypełniając założenia taktyczne trenera Łukasza Grudniewskiego. Bardzo elektryzował nas też pojedynek dwóch super strzelców. Raz górą był Dawid Słupiński. Raz Krzysztof Jakóbczyk. Ostatecznie skończyło się dobrze dla miejscowych. Czy w niedzielę będziemy cieszyć się z wygrania Suzuki 1 Ligi? Zobaczymy już jutro!

3 mecz z serii do 3 zwycięstw
Górnik Trans.eu Wałbrzych – Czarni Słupsk 77:74 (20:19|19:19|19:11|19:25)
Górnik:
Jakóbczyk 21, Ochońko 11, Bojanowski 9 – Czarni: Słupiński 22, Kordalski 11, Śmigielski 11
Stan rywalizacji: 2-1 dla Górnika

P