Punkty zostały w Gorcach

Górnik Boguszów Gorce, KS Walim, Sportowy Wałbrzych, Wałbrzyska Serie A

Po kilku kolejkach ligowych rundy wiosennej, trudno było jednoznacznie stwierdzić w jakiej formie są oba zespoły. Groźni na własnym podwórku, gorzej jednak wszystko wyglądało na wyjazdach. Biorąc pod uwagę wspomnianą zależność, wydaje się, że faworytem spotkania byli gospodarze.

Kacper Jesiołowski o Dolnośląskim Finale w siatkówce plażowej juniorek

Górnik Boguszów Gorce potwierdził, że jest drużyną, która potrafi wykorzystywać okazję. Już pierwszych minutach spotkania zaiskrzyło pod bramką rywala. Kiedy jednak wydawało się, że goście opanowali sytuację, padła bramka dla Górnika. Na kolejne trafienia czekaliśmy do ostatniej akcji pierwszej odsłony meczu. Gol na 2:0 dał miejscowej drużynie więcej komfortu w grze.

Spokój widoczny był w dalszej części meczu. Pomimo prób drużynie KS Walim nie udało się doprowadzić do zmiany wyniku na tyle szybko żeby miało to jeszcze znaczenie. Szczególnie, że po bramce z 87 minuty, zaledwie 60 sekund później, gospodarze cieszyli się z trzeciego trafienia. Tym samym komplet punktów został dopisany na konto Górnika.

Górnik Boguszów Gorce – KS Walim 3:1 (2:0)
1:0 – 10′ Wojciech Klimek
2:0 – 44′ Kamil Olejniczak
2:1 – 87′ Norbert Kuroń
3:1 – 88′ Emil Jerzyk