Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Ta ostatnia niedziela…

Górnik Trans.eu Wałbrzych, Czarni Słupsk, Sportowy Wałbrzych

„Teraz nie pora szukać wymówek fakt, że skończyło się, […]To ostatnia niedziela, moje sny wymarzone, szczęście tak upragnione skończyło się”, ale przecież „[…] cuda zdarzają się codziennie. Niektórzy w to nie wierzą, ale to prawda.” Skąd to wiem? Bo chcę wierzyć. Bo tak mówią wszyscy, którzy wciąż wierzą. Tyle zostało w głowie po ostatnim meczu koszykarzy Górnika, którzy zostali rozbici przez rywali z Słupska.

  Lanie w Stanowicach [WIDEO]

Tym razem powtórzyła się historia sprzed tygodnia, kiedy to wałbrzyszanie po bardzo dobrym meczu w sobotę, dosłownie stanęli w niedzielę. Podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego byli podekscytowani, pewni, że dadzą radę. Kłopot w tym, że wiara uciekała z nich szybciej niż Czarni z wynikiem. Po tym jak w pierwszej kwarcie goście uzyskali przewagę aż 13 punktów, było źle, ale gdy w przerwie różnica wzrosła o kolejne 7 oczek, zrobiło się tragicznie.

Chcieliśmy wierzyć. Liczyliśmy na cud. Nasze fantazje pękły jednak wraz z uciekającymi punktami. Niemiłosiernie pudłowali Jakóbczyk, Bojanowski, Malesa i Zywert. Do poziomu kolegów dostosował się Cechniak i Wróbel. Nieco lepiej wszedł w mecz Maciej Koperski, który jednak bez wsparcia kolegów nie miał szans na odwrócenie losów spotkania i GRECKA TRAGEDIA stała się faktem. Dość powiedzieć, że żaden z biało-niebieskich nie rzucił nawet 10 punktów, a najlepszym został właśnie Koperski. Zaskoczenie? Tak! Grał najkrócej ze wszystkich w drużynie.

Kwartet Słupiński, Śmigielski, Pieloch i Kordalski rzucili dla Czarnych łącznie 56 z 76 zdobytych punktów. Remis w finałowej rywalizacji i wyjazd do Słupska na ostatni akt walki o laury w Suzuki 1 Lidze odbędzie się 22 maja. Dla kogo Gryfia będzie szczęśliwa? Wydaje się, że obie drużyny mają równe szanse, ale… No właśnie, czy chłopcom Grudniewskiego uda się zresetować umysły, bo w to, że fizycznie będą gotowi nikt nie wątpi.

4 mecz z serii do 3 wygranych
Górnik Trans.eu Wałbrzych – Czarni Słupsk 52:76 (13:26|14:21|15:17|10:12)
Górnik:
Koperski 9, Bojanowski 8, Wróbel 8, Zywert 8 – Czarni: Słupiński 17, Pieloch 14, Śmigielski 14, Kordalski 11
Stan rywalizacji: 2-2

cytaty z:

  • „Ta ostatnia niedziela” Mieczysław Fogg
  • „Forrest Gump” Winstom Groom
Ta ostatnia niedziela...