Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Wałbrzyscy karatecy w formie

6 czerwca w Józefowie pod Warszawą odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Józefowa w Karate Kyokushin. W turnieju, który rozgrywany był w formule Full Contakt z dozwolonymi wszystkimi technikami z pełną siłą, udział wzięło ponad 340 zawodników z całego kraju. W turnieju wystartowało również 14 zawodników Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha. Po bardzo dobrych startach nasi karatecy przywieźli spod Warszawy 8 medali.

Na najwyższym stopniu podium po raz kolejny stanęły Lena Kukulska (kat. 8-9 lat +30 kg) oraz Martyna Kozdrowiecka (kat. 10-11 lat + 40kg). Wspaniałym wyczynem może pochwalić się debiutująca w zawodach Milena Witoń (kat. 10-11 lat + 40kg), która w swoim pierwszym turnieju w życiu zajmuje 2 miejsce.

Ze srebrnym krążkiem do domu wróciła również Julia Obuchowska (kat. 14-15 lat +60kg) oraz Dominik Obuchowski (kat. od 16 do nieskończonych 18 lat – 70 kg). Wałbrzyski klub może być również zadowolony z pierwszego w historii drużyny startu zawodnika w kategorii seniora. Reprezentujący barwy UKK Waldemar Kozdrowiecki, zakończył rywalizację na drugim stopniu podium.

Brązowe medale zdobyli Kacper Waszak (kat. 10-11 lat -35 kg) oraz Szymon Pomjan (kat. od 16 do nieskończonych 18 lat -65 kg). Na wyróżnienie również zasługują 10-letnia Laura Kuźniarz i 18-letni Paweł Nowak, którzy pomimo dobrej postawy nie dotarli do strefy medalowej.

Był to ostatni start zawodników UKKS OBI w bieżącym sezonie. Sezonie, w którym wałbrzyszanie wywalczyli 5 złotych medali, 9 srebrnych oraz 16 brązowych. Był to też ostatni sezon dla Dominika Obuchowskiego i Pawła Nowak w kategoriach młodzieżowych. Obaj panowie w kolejnym wystartują już jako seniorzy. Zespół do rywalizacji przygotowywał Sensei Tomasz Obuchowski oraz Sempai Agnieszka Obuchowska.

P