Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Kacper Jesiołowski o Dolnośląskim Finale w siatkówce plażowej juniorek

W ten weekend zainaugurowane zostaną rozgrywki Młodzieżowych Mistrzostw Dolnego Śląska w Siatkówce Plażowej 2021 dziewcząt. W Wałbrzychu rozegrany zostanie turniej w kategorii Juniorek.

Jak do zawodów przygotowują się zawodniczki miejscowego Chełmca? Porozmawialiśmy o tym z Kacprem Jesiołowskim.

Z naszego klubu zgłoszone zostało 5 par, w tym tak naprawdę tylko jedna para juniorek, która tworzą nasze drugoligowe zawodniczki – Julia i Judyta Rzeczycka. Dla sióstr jest to docelowy turniej, w którym chcą zajść jak najdalej. Pozostałe 4 pary to zawodniczki, które przynależą jeszcze do kategorii wiekowo młodszej czyli juniorek młodszych. Turniej w Wałbrzychu będzie dla nich przetarciem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Dolnego Śląska w Siatkówce Plażowej Juniorek Młodszych, które zostaną rozegrane w dniach 18-20 czerwca w Górze.

  Pięć medali dla Dolnego Śląska

Z powodu przedłużającego się sezonu halowego nie jestem w 100% usatysfakcjonowany przygotowaniami do rozgrywek plażowych. W ten piątek we Wrocławiu rozegramy jeszcze mecz finałowy Pucharu Dolnośląskiej Akademii Siatkówki przeciwko zespołowi #Volley Wrocław, a już na drugi dzień przeniesiemy się na piasek, gdzie będziemy walczyć, o jak najwyższe końcowe lokaty. Następny tydzień będzie poświęcony tylko i wyłącznie przygotowaniom do turnieju Juniorek młodszych.

  Gwarek z Certyfikatem

Będziemy mogli się już skupić tylko i wyłącznie na rozgrywkach siatkówki plażowej. Niestety na poniedziałkowym treningu kontuzji doznała Paulina Mielniczuk. Przypuszczaliśmy, że to lekkie skręcenie stawu skokowego. Okazało się jednak, że to poważniejszy uraz. Doszło do złamania kostki bocznej. Przed Pauliną około 6 tygodni przerwy, a potem intensywna rehabilitacja. Jej miejsce w parze z Julią Urbanowicz zajmie Roksana Popiel.

Pary MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych zgłoszone do turnieju Mistrzostw Dolnego Śląska w Siatkówce Plażowej w kategorii Juniorek:

1. Julia Rzeczycka / Judyta Rzeczycka
2. Julia Urbanowicz / Roksana Popiel
3. Izabela Kledzik / Julia Wojnowska
4. Amelia Baran / Mają Bielicka
5. Otylia Gawlik / Aleksandra Chmara

P