Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Łukasz Grudniewski zostaje w Wałbrzychu

Łukasz Grudniewski uspokaja swoich podopiecznych

Dotychczasowy szkoleniowiec Górnika Trans.eu Wałbrzych zostaje z drużyną na kolejny sezon. Jest to między innymi efekt wdrażanego w mieście projektu “Ekstraklasa dla Wałbrzycha”. Powoli krystalizuje się również skład zespołu. Personalia poznamy jednak pewnie dopiero, gdy zarząd klubu dopełni wszelkich formalności.

  Bolesna lekcja od Miedzi

Jedyną pewną informacją jest odejście Macieja Bojanowskiego, który w nowym sezonie występować będzie w barwach Anwilu Włocławek. Wiadomo też, że nowym hasłem zespołu na kolejny sezon będzie: #Charakterni. Będzie to o tyle ważne określenie, że odnosić się będzie do trudów sezonu jaki rysuje się przed sezonem. Chcąc wygrać awans, Górnik będzie musiał pozostawić w pokonanym polu silnego spadkowicza z PLK.

STS Starogard Gdański będzie w tym sezonie głównym faworytem do zwycięstwa Suzuki 1 Ligi Koszykówki. Dużo ciekawych kroków podjęli również działacze Kotwicy Kołobrzeg, którym udało się zakontraktować Piotra Śmigielskiego, Mikołaja Kurpisza czy Damiana Pielocha.

Na pierwszoligowych parkietach w nowym sezonie nie zobaczymy również Piotra Niedźwiedzkiego, który po udanym sezonie przenosi się do grającej w PLK Spójni Stargard. Co dalej? Czas pokaże.

P