Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Victoria zwycięża w Wielkopolsce!

Victoria zwycięża w Wielkopolsce!

W niedzielę 20 Czerwca drużyna młodzików Victorii wzięła udział w turnieju zorganizowanym z okazji 100-lecia klubu Pogoń Skalmierzyce z województwa wielkopolskiego. Wałbrzyszanie okazali się zdecydowanie najlepsi wygrywając wszystkie mecze, tracąc przy tym zaledwie jedną bramkę.

  Gwarek ze wsparciem Wałbrzyskiej Strefy

Najtrudniejszy okazał się mecz z zespołem gospodarzy wygrany przez nas 1:0 po kapitalnej akcji Krystiana Worskiego, który wspólnie z Patrykiem Laskiem zaskoczyli defensywę rywala i umieścili piłkę w bramce na 2 minuty przed końcem meczu. Patryk Lasek został najlepszym strzelcem turnieju, a najlepszym zawodnikiem wybrano Wojciecha Derkacza z naszego klubu cieszył się z wyników swoich podopiecznych trener Mirosław Furmaniak.

Zwycięstwo w turnieju było kolejnym sukcesem młodzików Victorii w jubileuszowych turniejach.

Wygraliśmy wcześniej także turniej z okazji 100-lecia Wawelu Ruda Śląska, ale nasz kolejny sukces nie byłby możliwy gdyby nie współpraca z Górnikiem Nowe Miasto i prezesem Sebastianem Raciniewskim tłumaczy trener.

Współpraca pomiędzy klubami trwa już od dłuższego czasu i obaj szkoleniowcy są z niej zadowoleni.

Graliśmy systemem trampkarzy czyli 11 x 11. Z rożnych powodów brak kilku zawodników uniemożliwiłby nam start w turnieju. Z pomocą przyszedł Górnik Nowe Miasto użyczając nam kilku zawodników. Zagranie w turnieju przy temperaturze 36 stopni bez zmienników nie byłoby możliwe. Stąd nasze serdeczne podziękowania dla Prezesa i zawodników Górnika Nowe Miasto. Bez Waszej pomocy nie udało by się nam dodaje Mirosław Murmaniak.

Victoria w turnieju wystąpiła w następującym składzie: MARTIN BARAŃSKI – KRYSTIAN WORSKI, PATRYK LASEK, ŁUKASZ RACINIEWSKI, PIOTR WOJCIECHOWSKI, WOJCIECH DERKACZ, MAKSYMILIAN SOKOŁOWSKI, MARCEL TARASIUK, BARTOSZ LESIAK, PAWEŁ JASTRZĄBEK, DAWID NOGAJCZYK, HUBERT GRZYMIAŃSKI, ALAN BARAŃSKI, FILIP MATUSZKO.

Bramki dla Victorii zdobywali: PATRYK LASEK 5, ŁUKASZ RACINIEWSKI i KRYSTIAN WORSKI po 3, oraz PAWEŁ JASTRZĄBEK, MAKSYMILIAN SOKOŁOWSKI, HUBERT GRZYMIAŃSKI, PIOTR WOJCIECHOWSKI i MARTIN BARAŃSKI (z karnego) po 1.

Victoria zwycięża w Wielkopolsce!