Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Jakub Raciniewski w Lechii Gdańsk!!

Bardzo dobre wieści napłynęły do nas znad morza. Młody bramkarz Górnika Nowe Miasto był w ostatnim czasie na testach w grającej w PKO Ekstraklasie Lechii i jak się okazało dołączy do szerokiego składu. Co to oznacza dla młodego bramkarza? Będzie mógł trenować u boku Dusana Kuciaka, który dla wielu wciąż uchodzi za jednego z golkiperów w naszej lidze.

  Świetny rajd Madziary w cyklu Millers Oils HRSMP.

O tym, że zawodnikiem interesują się kluby z większych miast, wiadomo było już od dawna. Dwukrotnie podchody robiła Wisła Kraków. Poważnie zainteresowana była Lechia. Mówiło się o Zagłębiu, ale też propozycje płynęły z zagranicznych akademii. 

Nie chcieliśmy puszczać Kuby do zespołów, gdzie nie będzie miał szans trenować z pierwszą drużyną. Takie zapewnienie dawała nam Wisła, ale z drugiej strony, nie mają tam drugiej drużyny seniorów. W Gdańsku jest, a nam najbardziej zależało, żeby Kuba grał właśnie w seniorach, a nie tylko w CLJ -mówił podczas jednego ze spotkań trener i zarazem tata Jakuba, Sebastian Raciniewski.

Ostatecznie Jakub będzie miał możliwość gry w Centralnej Lidze Juniorów w  kategoriach U17 oraz U18 i w drużynie rezerw w IV lidze. Trenować jednak będzie głównie z drużynami seniorskimi. Będzie więc miał okazję trenować u boku takich bramkarzy jak Zlatan Alomerović oraz legendzie naszej ekstraklasy Dusanu Kuciaku.

Jakub do Lechii trafi na zasadzie bezgotówkowego rocznego wypożyczenia. Liczymy, że postara się dobrze wykorzystać spędzony tam czas, że dużo się nauczy od doświadczonych kolegów.  “CASI” mimo młodego wieku ma rozegranych prawie 300 meczy mistrzowskich w tym już kilkadziesiąt w seniorach . Oczywiście wszystkie do tej pory w Górniku Nowe Miasto. Jeśli sprawy potoczą się po jego myśli Kuba na pewno tam zostanie na dłużej dodaje Sebastian Raciniewski.

Lechia Gdańsk w środowisku piłkarskim uchodzi za bardzo dobrze poukładany klub, w którym pracują świetni trenerzy.

To prawda, a takich nazwisk jak Piotr Stokowiec czy Jarosław Bako nie trzeba przedstawiać. Na pewno można się tam rozwinąć.

Popularnego w Wałbrzychu Casiego, czeka teraz ciężka praca. Wierzymy jednak, że charakter i chęć przebicia się na szczyt, pozwoli piłkarzowi osiągnąć sukces. Powodzenia

Jakub Raciniewski ur.26.07.2005

dotychczasowa kariera 
Górnik Nowe Miasto Wałbrzych (2012-2021)
Lechia Gdańsk (2021-2022)

zdjęcie użyczone

P