Doskonały występ wałbrzyskich karateków

W jubileuszowym 10-tym turnieju Kobierzyce Cup wystartowało 17 podopiecznych sensei Tomasza Obuchowskiego z sekcji Wałbrzych i Boguszów-Gorce. Wszyscy wykazali się wielkim hartem ducha oraz sporymi umiejętnościami. Najlepiej w tym mocno obsadzonym turnieju poradziła sobie 8 letnia Livia Stachura, która w swojej kategorii  (8-9 lat -30 kg) była bezkonkurencyjna.

W tej samej kategorii startowały jeszcze dwie zawodniczki z Wałbrzycha. Trzecie miejsce zajęła Antonina Kowalska, która w półfinałowej walce uległa nieznacznie Livii. Tuż  przed strefą medalową swój udział zakończyła Amelia Płonka.

W finale kategorii 8-9 lat +35 kg, spotkały się natomiast klubowe koleżanki Barbara Wintoniak i Lena Kukulska, które stoczyły bardzo ładną i wyrównaną walkę. Ostatecznie złoto zdobyła Basia, a Lena musiała zadowolić się srebrnym medalem.

W kategorii 14-15 lat +60 kg na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Obuchowska.

Wynik Julii jest dużym osiągnięciem ponieważ boryka się ona od dłuższego czasu z kontuzją cieszą się trenerzy klubu.

Do finałów doszli również Milena Gałuszkiewicz (kat. 8-9 lat -35kg) i Lea Białoń (kat. 6-7 lat -25 kg), Tomasz Wróbel (kat. 6-7 lat +25 kg) oraz Michał Konieczny (kat. 8-9 lat +35 kg). Cała czwórka zawody zakończyła przegrywając  ostatnie walki, co pozwoliło im skończyć zawody na drugich miejscach. Brązowym krążkiem pochwalić się za to może Szymon Pomjan (kat. 16-18 lat -65kg).

Na pochwałę zasłużyli również pozostali reprezentanci klubu, którzy stoczyli bardzo dobre walki, ale nie udało im się przedostać do strefy medalowejdodają przedstawiciele klubu.

W zawodach wystartowało blisko 300 zawodników z Dani, Ukrainy, Czech i Polski. W roli sędziego wystąpił 18-letni Dominik Obuchowski, który ze względu na wiek nie mógł startować w zawodach.