Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Nasi karatecy ponownie wyśmienicie

Nasi karatecy ponownie wyśmienicie

Kolejny z kolei wyjazd zawodników Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai  OBI zaowocował workiem medali. Tym razem z 17 zawodników, których mogliśmy oglądać w zawodach, 11 zdobyło medale. Na uwagę zasługuje również fakt, że był to wynik osiągnięty w gronie 346 zawodników

  Kacper Jesiołowski o pracy w drużynach młodzieżowych

Wszyscy stoczyli bardzo dobre pojedynki, ale dotarcie do strefy medalowej, w tak dobrze obsadzonym turnieju nie było łatwe. Trzeba było wygrać kilka walk aby się w niej znaleźć – mówią przedstawiciele klubu z Wałbrzycha.

Nasi karatecy ponownie wyśmienicie

Najlepiej spisały się i wywalczyły złote medale startująca w najmłodszej kategorii  7-8 lat -30 kg Livia Stachura oraz Julia Obuchowska która startowała w kategorii 13-14 lat +60 kg.

Julia wszystkie walki zakończyła przed czasem. Livia w drodze do złotego medalu stoczyła bardzo zacięty pojedynek z koleżanką z klubu Mileną Gałuszkiewicz. Milena ostatecznie zdobyła brązowy medal.  Do finału doszli również Michał Konieczny 7-8 lat +35 kg, Martyna Kozdrowiecka 11-12 lat +45kg,  Milena Witoń 9-10 lat +40 kg oraz Dominik Obuchowski 17-18 lat -70 kg.

Nasi karatecy ponownie wyśmienicie

Niestety tym razem przeciwnicy okazali się lepsi, musieli zadowolić się 2 miejscem na podium. Trzecie miejsce zajął Paweł Nowak 17-18 lat -70 którego drogę do finału przerwał wspominany wcześniej Dominik. Brąz wywalczyli również Szymon Pomjan 15-16 lat -65 kg, Filip Kondej 7-8 lat -35 kg,  Laura Kuźniarz 9-10 lat -35 kg.   Po raz kolejny rolę trenera i sekundanta przejęła sempai Agnieszka Obuchowska a sensei Tomasz Obuchowski  na zawodach był sędzią. Wielkie podziękowania za pomoc należą się rodzicom którzy pomogli dostać się na turniej oraz pomagali podczas zawodów.

 

Nasi karatecy ponownie wyśmienicie

JUŻ UCIEKASZ? PRZECZYTAJ JESZCZE TO!