Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Wałbrzyszanin na podium turnieju World Curling Tour

Wałbrzyszanin na podium turnieju World Curling Tour

Znakomity występ w turnieju z cyklu World Curling Tour zanotowała drużyna MCC Team Stych. Mistrzowie Polski, w składzie: Konrad Stych (skip), Krzysztof Domin, Marcin Ciemiński i wałbrzyszanin Bartosz Łobaza, zajęli 2 miejsce w rozgrywanym w łotewskim Tukums WCT Latvian International Challenger. Zawody w Tukums były pierwszym turniejem z tego cyklu dla mistrzów Polski w bieżącym sezonie. Po bardzo dobrym początku sezonu i wrześniowym zwycięstwie w turnieju w Pradze, warszawianie jechali na Łotwę z dużymi nadziejami.

  T-Best ogłosiło skład

Fazę grupową nasi reprezentanci zakończyli z bilansem 5 zwycięstw i 1 porażki co dało im bezpośredni awans do półfinału. Tam spotkali się ponownie z drużyną reprezentującą koreański Seul (skip Lee). Po wyrównanym meczu w fazie grupowej, który Team Stych wygrał 6:4, spotkanie w fazie play-off miało bardziej jednostronny przebieg i zakończyło się zwycięstwem Polaków 7:2. W finale Team Stych zmierzył się z drużyną Team Bryce ze Szkocji. Niestety nie udało się zrewanżować ze jedyną porażkę w rundzie grupowej (2:9) i w finale ponownie lepsi okazali się Szkoci, tym razem 8:2. Zarówno finał jak i mecz półfinałowy można obejrzeć na kanale WCT TV w serwisie YouTube.

Wałbrzyszanin na podium turnieju World Curling Tour
fot. Roberts Voskāns

Kolejnym turniejem z cyklu WCT dla drużyny MCC Team Stych będzie bardzo mocno obsadzony Prague Classic, który zostanie rozegrany w dniach 4-7 listopada w Pradze.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego występu na Łotwie.Organizatorzy zapewnili znakomite warunki do gry i mieliśmy okazję sprawdzić się na tle czołowych drużyn z Łotwy, Litwy, Estonii, Szkocji i Korei. Wynik i nasza gra potwierdzają to, że zmierzamy w dobrym kierunki i coraz śmielej pukamy do ścisłej czołówki europejskiej – mówi kapitan drużyny Konrad Stych.

Sam Tour jest to cykl międzynarodowych turniejów, w których startują najlepsze drużyny curlingowe z całego świata. Zawodnicy Team Stych, reprezentujący teraz warszawski klub Media Curling Club, wcześniej już 3 krotnie stawali na podium turniejów z tego cyklu, jako jedyna polska męska drużyna.

Wałbrzyszanin na podium turnieju World Curling Tour
fot. Raimonds Vaivods

Bartosz Łobaza pochodzący z Wałbrzycha od wielu lat reprezentuje kluby spoza regionu, ale warto dodać, że jest prezesem powstałego w 2020 Dolnośląskiego Klubu Curlingowego „Dzik” Świdnica. Dzięki rozwojowi klubu na Dolnym Śląsku, może na co dzień trenować w Świdnicy.

Cieszę się, że nareszcie mam możliwości treningowe blisko domu i mogę się jeszcze lepiej przygotować do gry. Bardzo zależy mi, żeby ta fascynująca dyscyplina olimpijska rozwijała się na Dolnym Śląsku. Coraz większa grupa osób z Wałbrzycha dojeżdża też na treningi do Świdnicy. Aktualnie organizujemy dwa treningi otwarte w tygodniu, na które może przyjść każdy. Wystarczy, że przygotuje wygodne ubrania i zmienne czyste obuwie i już może spróbować curlingu w każdy wtorek i czwartek o 20:00 na lodowisku w Świdnicy – mówi Bartosz Łobaza.

Wyniki MCC Team Stych

Faza grupowa:
vs. Team Lee (Korea) 6:4
vs. Team Veltsman (Estonia) 7:4
vs. Team Regza (Łotwa) 7:3
vs. Team Bryce (Szkocja) 2:9
vs. Team Truksans (Łotwa) 7:6
vs. Team Rykov (Litwa) 9:2

Półfinał: vs. Team Lee (Korea) 7:2
Fianł: vs. Team Bryce (Szkocja) 2:8

Informacji na temat curlingu w Świdnicy najlepiej szukać na profilu DKC Dzik Świdnica:

www.facebook.com/dolnoslaski.curling

http://curling.swidnica.pl     

Wałbrzyszanin na podium turnieju World Curling Tour

zdjęcia:

Wałbrzyszanin na podium turnieju World Curling Tour
P