Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Charakter Victorii

Piłkarze Victorii Świebodzice w 13 kolejce Ligi Okręgowej podejmowali zespół ze Stronia Śląskiego, który od zawsze uważany był za drużynę trudną do pokonania. Nie inaczej było i tym razem. Kryształ postawił się gospodarzom prowadząc otwartą grę.

  Lubi kontakt z ludźmi i siatkówkę

Bramka w 33 minucie gry dała przyjezdnym prowadzenie, które udało im się utrzymać niemal do końca spotkania. Niemal, bo Victoria pokazała charakter. Ambitna postawa gospodarzy została nagrodzona. Na bramki przyszło nam jednak czekać aż do 76 minuty zawodów. Wyrównanie Borowca jeszcze bardziej napędziło drużynę do intensywnych ataków.

Trwałość w dążeniu do celu opłaciła się. Gospodarze dzięki bramkom Mateusza Maleńczuka, zapewnili sobie komplet punktów.

Uważam, że mecz toczył się pod nasze dyktando. Mieliśmy kilka dobrych sytuacji do przerwy, ale żadnej z nich nie potrafiliśmy wykorzystać, co więcej, sami strzeliliśmy sobie bramkę. Na szczęście drużyna dobrze zareagowała w drugiej połowie i myślę, że zasłużenie 3 punkty zostały w Świebodzicach – mówił po meczu Daniel Gandera.

Victoria Świebodzice – Kryształ Stronie Śląskie 3:1 (0:1)
0:1 – Jacek Cebulski (33′)
1:1 – Daniel Borowiec (76′)
2:1 – Mateusz Maleńczuk (84′)
3:1 – Mateusz Maleńczuk (87′)

P