Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Czy zakłady bukmacherskie przez Internet są legalne w Polsce?

Zakłady bukmacherskie przez Internet legalne w Polsce

Polska to niewątpliwie piękny kraj. W parze z pięknymi krajobrazami nie idzie jednak prawo, które jest skomplikowane i niejednoznaczne. Polskie prawo często bywa tematem sporów i kontrowersji. Świetnym przykładem jest Ustawa hazardowa, która sprawia, że Zakłady bukmacherskie przez Internet legalne są w Polsce. Pierwsza jej wersja, która pojawiła się w 2009 roku wywołała olbrzymią aferę polityczną, która skończyła się dymisją ministra. Ustawa, pisana za łapówki poszła do kosza a zastąpiło ją zupełnie nowe prawo, jedno z najbardziej restrykcyjnych na świecie w dziedzinie hazardu. polscy bukmacherzy przez lata działali w warunkach chaosu prawnego. Dopiero w ostatnich kilku latach zaczęto nowelizować prawo hazardowe. W ten sposób, zakłady bukmacherskie legalne są teraz w Polsce, pod warunkiem, że bukmacher posiada krajową licencję. W tym artykule znajdziesz więcej informacji na temat sytuacji na krajowym rynku zakładów.

Polscy bukmacherzy w liczbach

Krajowy rynek zakładów notuje stale rosnące wyniki. Według oficjalnych informacji branżowych w 2019 roku zakłady bukmacherskie online legalne wygenerowały obrót w kwocie wynoszące 6,7 miliarda złotych. Był to duży wzrost w stosunku do poprzedniego roku, konkretnie aż o 29% więcej stosunku do 2018 roku. Wtedy to kwota obrotu wygenerowana przez polskie firmy wyniosła 5,2 miliarda złotych.

Jak wyglądała sytuacja finansowa podmiotów z branży bukmacherskiej w zakończonym roku 2020? Niestety epidemia Covid-19 dość dotkliwie obeszła się z bukmacherami w Polsce. Polscy bukmacherzy doznali największego spadku obrotów w drugim kwartale roku. Wtedy też większość rozrywek w sporcie miała swoją pauzę. Za dowód może posłużyć wysokość odprowadzanego przez nich podatku od gier. W 2019 roku w drugim kwartale 2019 roku wyniosła ona 188 milionów złotych. W Q2 2020 obroty bukmacherów doznały znacznego spadku i kwota podatku spadła do 138 milionów złotych. Był to skutek wybuchu pandemii a także wstrzymania w jej konsekwencji niemal wszelkich rozgrywek sportowych. W trzecim kwartał, to wyraźnie widać w danych Ministerstwa Finansów RP, wzrost wartości podatku był już znaczny. Wyniósł on 229 milionów, wobec 200 milionów złotych rok wcześniej, w tym samym okresie.

  Bolesna lekcja od Miedzi

Czy zakłady bukmacherskie są legalne?

W Polsce mamy dość precyzyjne prawo w tym temacie. Zakłady bukmacherskie są legalne o ile bukmacher posiada licencję na przyjmowanie zakładów w naszym kraju. Licencję te wydaje nie kto inny jak Minister Finansów. Każdy podmiot, który ubiega się o licencję musi mieć działającą stronę internetową lub jakiś punkt, w którym przyjmuje zakłady. Musi też mieć pewien kapitał, który gwarantuje, że będzie wypłacalny. Najważniejszy jest jednak wymóg odprowadzania 12% podatku od gier. Polscy bukmacherzy muszą odprowadzać go od każdej stawki wniesionej przez gracza.

Jak podaje nasz ekspert Irenka Zając, której pełen profil znajdziesz tutaj, przez cale lata wymóg ten był jednym z największych hamulców dla rozwoju polskiego rynku zakładów. Legalne zakłady bukmacherskie Polska przez lata przegrywały z zagraniczną konkurencją właśnie przez fakt, że użytkownicy zagranicznych firm pozbawione były tego obciążenia.

Sytuacja zaczęła się zmieniać po 2017 roku, kiedy wprowadzono blokowanie nielegalnych stron bukmacherskich z zagranicy. Od tego czasu większość użytkowników została uświadomiona, że zakłady bukmacherskie legalne są tylko z polską licencją. Osobie, która wchodziła na stronę zagranicznego bukmachera wyświetlała się strona z ostrzeżeniem i groźbą kary finansowej. To przekonało wielu graczy do rejestracji u polskich bukmacherów. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o polskim rynku zakładów to czytaj tutaj.

Zakłady bukmacherskie przez Internet legalne – promocje bukmacherskie

W Polsce zakłady bukmacherskie przez Internet legalne to coraz lepsze promocje bukmacherskie. To one są motywem rozwojowym całej branży i sprawiają, że użytkownicy przenoszą konta do coraz to nowych bukmacherów. W przypadku polskich bukmacherów możemy wyróżnić kilka typów bonusów, jakie otrzymujemy na start. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • Bonusy od depozytu – jest to oczywiście najpopularniejszy z rodzajów premii, które oferują legalne zakłady bukmacherskie Polska. Zwyczajowo, otrzymujesz tu 50, 100 czy nawet 200% premii od swojego depozytu. Akcja taka może być przeznaczona na pierwszy depozyt lub na dwa lub trzy kolejne. Bonusy takie zwykle objęte są średnimi wymaganiami obrotu.
  • Cashback – zupełnie innym typem bonusu na start jest cashback, inaczej zwrot za przegrane. Twój pierwszy lub czasami kolejne zakłady u danego bukmachera są niejako ubezpieczone. Oznacza to, że w razie przegranej otrzymujesz zwrot stawki (zazwyczaj pomniejszony o podatek) a w razie wygranej zatrzymujesz normalnie całą stawkę i wygraną.
  • Darmowy zakład – kolejnym typem premii jest darmowy zakład. Możesz go otrzymać za wpłacenie depozytu i/lub zagranie określonych zakładów. Darmowy zakład charakteryzuje się tym, że służy on tylko do jednorazowego postawienia zakładu – zatrzymujesz w tym przypadku tylko wygrane a stawka przepada. Zazwyczaj lepiej jest grać takie zakłady z wyższym kursem.
  Poznaliśmy najlepszych tenisistów Aglomeracji Wałbrzyszkiej

Podsumowanie

W tym artykule opisującym zakłady bukmacherskie online legalne mogłeś dowiedzieć się nieco więcej o całej branży zakładów w Polsce. Jak wiesz, mamy w Polsce kilkudziesięciu bukmacherów, którzy bardzo dynamicznie się rozwijają. Jedną z rzeczy, która jest dla nich charakterystyczna są określone rodzaje bonusów na start, które przyznają swoim nowym użytkownikom. W serwisie Mightytips.pl możesz znaleźć więcej informacji o tym, jak wyglądają legalne zakłady bukmacherskie Polska.

P