Śląsk pokonany

Koszykówka: Wygrywają z Bojanowskim, ale bez Cechniaka w składzie [FOTO, WIDEO]

Mecze Górnika ze Śląskiem od zawsze wywoływały emocje, które potrafiły nieść na wyżyny umiejętności, nawet w słabszych chwilach sezonu. Gorąca atmosfera na trybunach pokazała, że nie inaczej było i tym razem. Dobrze też zaprezentowali się podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego.

Mariusz Piejko cieszy się z wyjazdu Kamili na Igrzyska

Początek rywalizacji należał do Górnika. Gospodarze szybko uciekli rywalowi na kilkanaście punktów. Dobra dyspozycja w defensywie uśpiła jednak wałbrzyskich zawodników, którym kolejny już raz w tym sezonie przytrafił się zastój. Słabszy moment próbowali wykorzystać młodzi zawodnicy Śląska, ale ich pościg zakończył się wraz końcem drugiej kwarty.

Po zmianie stron biało-niebiescy ponownie zaczęli trafiać seriami, co raz jeszcze uspokoiło grę. Wysoka przewaga utrzymywała się niemal do końca spotkania. Niemal, bo w końcowym jego etapie, wrocławianie wygrywając czwartą kwartę, wypłaszczyli nieco wynik. Ostatecznie Górnik Trans.eu Wałbrzych pokonał rezerwy Śląska Wrocław 85:71.

Dobry mecz w barwach gospodarzy zagrali Hubert Pabian, Marcin Dymała i Jan Malesa. Najwięcej punktów dla Śląska zdobył Tomczak.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – TBS Śląsk II Wrocław 85:71 (25:12, 20:23, 29:21, 11:15)

Górnik: Pabian 19, Malesa 16, Dymała 13, Zywert 12, Ratajczak 8, Jakóbczyk 7
Śląsk II: Tomczak 18, Bożenko 12, Góreńczyk 12, Leńczuk 10