Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Namiastka stadionu, o ile znajdzie się wykonawca

Stadion Nowe Miasto Sportowy Wałbrzych

Roman Szełemej o rewitalizacji stadionu na Nowym Mieście, fot. Jakub Zima

Kibice Górnika Wałbrzych od dawna czekają na nowy stadion przy ulicy Chopina 1. Powrót do domu byłby zapewne dla społeczności piłkarskiej wielkim wydarzeniem. Nikt nie ukrywa, że wszyscy z niecierpliwością czekamy na ten fakt. Kiedy to nastąpi? Namiastka ma nastąpić już w przyszłym roku. O ile oczywiście, będziemy mieli szczęście i znajdzie się wykonawca inwestycji.

  Odszedł od nas Stanisław Grędziński

Przed nami kolejny etap rewitalizacji stadionu na Nowym Mieście. Prace zaczną się od budowy dwóch nowoczesnych obiektów. Powstanie skatepark i nowe boisko treningowe ze sztuczną murawą oraz oświetleniem. Wiemy, że ze względu na topografię terenu nie będzie można na nim rozgrywać meczów I ligi, ale zapewniono mnie, że mecze tych niższych lig już takmówił Roman Szełemej.

Stadion Nowe Miasto Sportowy Wałbrzych
Roman Szełemej o rewitalizacji stadionu na Nowym Mieście, fot. Jakub Zima

Zgodnie z planem rewitalizacji, nowe boisko piłkarskie powstanie w miejscu tego o szutrowej nawierzchni, które od dłuższego czasu funkcjonowało bardziej jako parking dla uczestników innych wydarzeń sportowych.

Szczerze mówiąc pierwszy raz widzę ten projekt, ale muszę przyznać, że jest imponujący. Cieszę się, że powstanie. Bardzo się nam przyda, ale myślę, że też wszystkim innym klubom piłkarskim w mieście, które będą mogły z tego boiska skorzystać – mówił Mirosław Otok, przedstawiciel Klubu Piłkarskiego Górnik Wałbrzych.

Skatepark ulokowany zostanie w miejscu byłego boiska do koszykówki. Całość inwestycji ma kosztować około 3 milionów złotych. Teren został ogrodzony i przygotowany pod budowę. Planowany czas realizacji to rok 2022. Problemem może jednak okazać się znalezienie wykonawcy pod budowę, o czym wspominał również prezydent Roman Szełemej.

Bez niespodzianek

Namiastka stadionu, o ile znajdzie się wykonawca

JUŻ UCIEKASZ? PRZECZYTAJ JESZCZE TO!

P