Ograli WKK

WKK Wrocław Górnik Trans.eu Wałbrzych Sportowy Wałbrzych

Derby, to zawsze mecze pełne emocji i często dodatkowej dramaturgii. Nie inaczej było i podczas rywalizacji w Suzuki 1 lidze pomiędzy WKK Wrocław a Górnikiem Trans.eu Wałbrzych.

Z Kotwicą w Aqua o 16

Ze względu na świąteczny dzień wielu kibiców z Wałbrzycha zdecydowało się zobaczyć spotkanie z wysokości trybun. Duże wsparcie okazało się kluczowe, szczególnie w trudniejszych chwilach. Początek meczu należał jednak do gospodarzy, który po pierwszej kwarcie prowadzili 24:19. Mimo to na przerwę schodzili ze stratą jednego oczka.

Po kolejnych 10 minutach Górnik wciąż prowadził tylko jednym punktem i o wszystkim zadecydować miała ostatnia odsłona meczu. To był czas w którym, do świetnie grającego tego dnia Niedźwiedzkiego, dołączył Hubert Pabian. Jego double-double – 19 punktów i 11 zbiórek sprawiło, że końcówka należała do biało-niebieskich.

WKK Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 74:84 (24:19, 16:22, 17:15, 17:28)

WKK: Chrabota 18, Madray 14, Ochońko 14, Prostak 12
Górnik: Niedźwiedzki 19, Pabian 19, Jakóbczyk 14