Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Wywalczyły 3. miejsce!

Kilka dni rywalizacji w Sejnach pokazały, że wałbrzyskie siatkarki są w stanie walczyć z najlepszymi. Młody zespół zebrał doświadczenie, które zapewne pozwoli osiągać jeszcze lepsze wyniki w przyszłości.

  Marika Rudnicka Mistrzem Dolnego Śląska

Po porażce z Ateną Warszawa, wałbrzyszanki zagrały mecz o 3 miejsce w turnieju z gospodyniami zawodów. Spotkanie zaczęło się od wysokiej wygranej. Później gra układała się w kratkę. Porażka w drugiej odsłonie i efektowna wygrana w secie numer trzy. Ostatecznie wynik rozstrzygnął się w tie-breaku, którego zwyciężyły różnicą 10 punktów. Po wygranej Chełmiec został sklasyfikowany na miejscach 17 – 24 w kraju.

Zakończyliśmy turniej ćwierćfinałowy na 3 miejscu, co niestety nie daje nam możliwości udziału w półfinałach Mistrzostw Polski. Przyjechaliśmy tu zbierać cenne doświadczenie, mierząc się z silniejszymi zespołami, które z pewnością zaowocuje w przyszłości. Nasza gra podczas turnieju wyglądała różnie, były słabsze momenty, ale każda z dziewczyn zostawiła serducho na boisku. Wyjeżdżamy z Sejn zadowoleni i przygotowujemy się do kolejnych ćwierćfinałów, tym razem w kategorii juniorek młodszych – tak podsumowała turniej nasza przyjmująca i najlepsza zawodniczka ostatniego meczu Paulina Mielniczuk.

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – SAS Sejny 3:2 (25:14, 21:25, 25:16, 25:27, 15:5)

Klasyfikacja końcowa turnieju Ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek w Sejnach:

  1. MKS Dąbrowa Górnicza – awans do 1/2 MP
  2. UKS Atena Warszawa – awans do 1/2 MP
  3. MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych
  4. SAS Sejneńska Akademia Siatkówki
  5. TPS Lublin
  6. WKS Wieluń
P