Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Walczyli do końca

Szczyt Boguszów - Iskra Witków Śląski, Sportowy Wałbrzych, Wałbrzyska Serie B

Walczyli do końca. Juniorzy Chełmca w półfinaowym turnieju, fot. FB KPS Chełmiec Wałbrzych

Trzydniowa rywalizacja wałbrzyskich juniorów w turnieju półfinałowym w Jastrzębiu Zdroju, okazał się bardzo emocjonująca. Chełmiec liczył na awans i do zrealizowania celu zabrakło naprawdę niewiele.

  Marika Rudnicka Mistrzem Dolnego Śląska

Nieoczekiwana porażka w pierwszym meczu pokazała, że o laur zwycięstwa będzie znacznie trudniej niż myślano.

Nie tak wyobrażaliśmy sobie start turnieju 1/2 finału Mistrzostw Polski juniorów. Po gładko wygranych pierwszych dwóch partiach do głosu doszli pilanie i niestety, sprawdziło się powiedzenie kto nie wygrywa 3:0 ten… (przegrywa 2:3 przyp. red) – mówią przedstawiciele klubu.

W drugim dniu zmagań zdecydowanie poza zasięgiem okazał się gospodarz zawodów, drużyna Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel. Kolejny mecz miał stać się więc meczem o wszystko. Awans Chełmcowi dawała tylko wygrana przy założeniu, że miejscowi pokonają Jokera stosunkiem setów 3:0 lub 3:1.

Na koniec okazało się, że wygrana wałbrzyskiej drużyny w ostatnim dniu rywalizacji byłoa już wyłącznie pyrrusowym zwycięstwem.

Niestety, ostatnie losy meczowe potoczyły się inaczej – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel wygrała z UKS Jokerem Piła 3:2 i to właśnie te dwie ekipy zameldowały się w finałach mówią przedstawiciele wałbrzyskiej drużyny.

Ostatecznie Chełmiec Wałbrzych zostaje sklasyfikowany na miejscach 9 – 12 w kraju.

Wyniki Chełmca:

Chełmiec – UKS Joker Piła 2:3 (25:14, 25:14, 22:25, 23:25, 11:15)
Chełmiec – AT Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 20:25, 12:25)
Chełmiec – UKS Szamotulanin Szamotuły 3:0 (25:20, 26:24, 25:18)

P