Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Magia… gramy dalej

Do Kołobrzegu po finał! [ZDJĘCIA]

Drugi raz w ciągu tygodnia oglądaliśmy dwie dogrywki. Zawodnicy prześcigali się w magicznych rzutach za 3 punkty. Koniec końców, mecz numer 3 padł łupem Kotwicy. Już jutro runda czwarta!

  Turniej o Puchar Dolnośląskiej Akademii Siatkówki

Z perspektywy wałbrzyskiego kibica, lepiej byłoby gdyby Górnik sobotni mecz wygrał. Tym razem więcej szczęścia miała po swojej stronie Kotwica i obie drużyny zmierzą się ze sobą kolejny raz w niedzielne popołudnie.

Zaczęło się od dobrej postawy wałbrzyszan, który zbudowali niewielką przewagę. Zdecydowana postawa w pierwszej kwarcie i konsekwencja w grze w drugiej, pozwoliła Górnikowi zejść na przerwę z 5-cio punktowym prowadzeniem. Po zmianie stron wyjątkowo skuteczni byli gospodarze. W ciągu zaledwie 10 minut gry, Kotwica zyskała 10 punktów przewagi (72:62). Później gospodarze też nie zamierzali się zatrzymać. Szybko powiększyli dystans (79:64) i wydawało się, że już nic w tym meczu nas czekać nie będzie.

Okazało się jednak, że nie można z góry niczego zakładać, bo to właśnie wtedy biało-niebieska armia ruszyła do przodu. Fenomenalna końcówka i wygrana podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego 17:2 sprawiła, że znowu mieliśmy dogrywkę.

W pierwszych 5 minutach dodatkowego czasu gry rzutem za 3 punkty Górnika uratował Marcin Dymała i… zaczęło się magiczne granie. Druga dogrywka, to już wspaniałe rzuty Dymały i Nelsona. Ostatecznie o wyniku rywalizacji zadecydowały rzuty wolne Damiana Pielocha.

W Górniku Trans.eu na wyróżnienie zasłużyli Marcin Dymała, który zdobył 26 punktów. Zawodnik Górnika zanotował też 11 zbiórek i 7 asyst. Trafił 6 trójek. Po 20 punktów zdobyli też Jan Malesa i Piotr Niedźwiedzki.

Kotwica Kołobrzeg – Górnik Trans.eu Wałbrzych 102:99
(21:28, 23:21, 28:13, 9:19, d. 6:6, 15:12)

Kotwica: Nelson 25, Itrich 22, Pieloch 20, Kowalenko 12, Śmigielski 11
Górnik: Dymała 26, Malesa 20, Niedźwiedzki 20, Jakóbczyk 10, Zywert 10

Stan rywalizacji – 2:1 dla Górnika Trans.eu

Magia... gramy dalej