Górnik zgubił punkty w Mrowinach

Zagłębie rozbite [DUŻO ZDJĘĆ]

Miało być gładko, łatwo i przyjemnie. Gospodarze okazali się jednak mocno zdeterminowani do pokrzyżowania szyków rywalowi. Zaskoczony Górnik dał sobie strzelić gola w ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry.

Agnieszka Pietraszewska zostaje pod Chełmcem
Na mecz do Mrowin jechaliśmy pewni zwycięstwa i już przed meczem doliczyliśmy sobie 3 punkty. Mieliśmy ku temu podstawy po dobrych ostatnich meczach, ale zapomnieliśmy o pięknie piłki nożnej i o tym dlaczego tak ją kochamy. Nieprzewidywalność, zwroty wydarzeń na boisku to esencja piłki nożnej. Od początku meczu nic nie wskazywało na to że mecz może zakończyć się niepowodzeniem. W 34 minucie strzelamy bramkę na 1:0. Kontrolujemy mecz. Tuż przed przerwą gospodarze strzelają nam bramkę. Po przerwie pamiętając o przewadze w grze z pierwszej połowy jeszcze bardziej nasililiśmy ataki. Niewykorzystane sytuacje bramkowe mnożyły się, ile ich było? Nie wiemy, bo po 5 przestaliśmy liczyć. I na koniec meczu w doliczonym czasie gry dała znać o sobie stara prawda “kto nie strzela ten przegrywa”. Przez ilość sytuacji bramkowych zapomnieliśmy o obronie i po naszym błędzie gospodarze strzelili bramkę na 2:1. Taka jest właśnie piłka nożna. Ale już w najbliższą niedzielę na naszym boisku w meczu z KS Walim być może uda nam się poznać piękniejszą stronę piłki nożnej, piękniejszą dla nas – tak opisują mecz na swoim profilu społecznościowym w klubie z Gorc.
Pozytywnym akcentem spotkania była bramka zdobyta przez  15-letniego Jakuba Wąsowskiego
15 lat i 15 dni tyle potrzebował aby w 34 minucie strzelić swoją pierwszą bramkę w seniorach. Tym samym jest najmłodszym strzelcem bramki w drużynie seniorów w historii naszego klubu.
Zieloni Mrowiny – Górnik Boguszów Gorce 2:1 (1:1)
0:1 – Jakub Wąsowski 34′
1:1 – Adrian Durma 41′
2:1 – Mateusz Gudajczyk 90+3′