Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Premer rozmawiał o remoncie stadionu Górnika

Premer rozmawiał o remoncie stadionu Górnika

W Warszawie odbyło się spotkanie pomiędzy Ministrem Michałem Dworczykiem, posłem Marcin Gwoździem, wicemarszałkiem Grzegorzem Macko i premierem Mateuszem Morawieckim. Politycy rozmawiali na temat dedykowania środków rządowych na odbudowę stadionu Górnika Wałbrzych.

  Panny "M" na 3 miejscu podium

Stadion przez wiele lat był chlubą Wałbrzycha, niestety po upadku przemysłu górniczego zapaść dosięgła również wałbrzyski sport. Dzisiaj stadion popada w ruinę. Jednak pojawiła się szansa na odbudowę historycznego obiektu ze względu na różnego rodzaju wsparcie finansowe, jakiego rząd udziela polskim samorządom.

Wraz z posłem Marcin Gwoździem i wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego Grzegorzem Macko przedstawiliśmy premierowi w szczegółach koncepcję odbudowy stadionu Górnika Wałbrzych, którego kibice od lat zabiegają o gruntowny remont – poinformował na swoich mediach społecznościowych szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Premer rozmawiał o remoncie stadionu Górnika

Nasze miasto zasługuje na nowoczesną infrastrukturę sportową. Jestem pełen nadziei, że dzięki przychylności rządu premiera Morawieckiego ostatecznie uda się sfinalizować ten projekt, podobnie jak było z obwodnicą Wałbrzycha – podkreśla wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, jednocześnie dodając, że miejsce Górnika Wałbrzych w polskiej piłce nożnej jest w wyższych klasach rozgrywkowych niż obecnie.

Premer rozmawiał o remoncie stadionu Górnika

JUŻ UCIEKASZ? PRZECZYTAJ JESZCZE TO!

P