Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Premer rozmawiał o remoncie stadionu Górnika

W Warszawie odbyło się spotkanie pomiędzy Ministrem Michałem Dworczykiem, posłem Marcin Gwoździem, wicemarszałkiem Grzegorzem Macko i premierem Mateuszem Morawieckim. Politycy rozmawiali na temat dedykowania środków rządowych na odbudowę stadionu Górnika Wałbrzych.

  Kolejne rekordy pobite

Stadion przez wiele lat był chlubą Wałbrzycha, niestety po upadku przemysłu górniczego zapaść dosięgła również wałbrzyski sport. Dzisiaj stadion popada w ruinę. Jednak pojawiła się szansa na odbudowę historycznego obiektu ze względu na różnego rodzaju wsparcie finansowe, jakiego rząd udziela polskim samorządom.

Wraz z posłem Marcin Gwoździem i wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego Grzegorzem Macko przedstawiliśmy premierowi w szczegółach koncepcję odbudowy stadionu Górnika Wałbrzych, którego kibice od lat zabiegają o gruntowny remont – poinformował na swoich mediach społecznościowych szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Nasze miasto zasługuje na nowoczesną infrastrukturę sportową. Jestem pełen nadziei, że dzięki przychylności rządu premiera Morawieckiego ostatecznie uda się sfinalizować ten projekt, podobnie jak było z obwodnicą Wałbrzycha – podkreśla wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, jednocześnie dodając, że miejsce Górnika Wałbrzych w polskiej piłce nożnej jest w wyższych klasach rozgrywkowych niż obecnie.

P