Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

W Gorcach rozjechali rywala [ZDJĘCIA]

Po stracie punktów w poprzedniej kolejce, mecz z Walimiem, miał do Górnika szczególne znaczenie. Gospodarzom zależało na punktach. Po 90 minutach gry cieszyli się z pełnej puli.

  Złoto i srebro dla naszych Kinderków!

Zaczęło się wyjątkowo dobrze dla gości, których na prowadzenie już w 1 minucie spotkania wyprowadził Marcin Skotnicki. Równie sobrze Walim zaczął drugą połowę meczu. Bramka Dawida Skarbińskiego uspokoiła podopiecznych trenera Borka do tego stopnia, że zwolinili tempo rozgrywania akcji.

Wykorzystali to gospodarze. Gra Górnika stała się dokładniejsza, szybsza. Zaskoczeni rywale dali się zepchnąć do defensywy, co piłkarze z Gorc skrzętnie wykorzystali. Najpierw do remisu, w ciągu zaledwie 3 minut doprowadził Rafał Krawczyński. Po kolejnych 10 minutach zobaczyliśmy 120 sekund, które wstrząsnęły Walimiem. Ostatecznie na koniec meczu kropkę nad i postawił Mateusz Werstler.

Pierwsza połowa to lekka przewaga Walimia. Sytuacje były z obu stron, ale na pewno dużo lepsze miała drużyna z Walimia. Druga połowa to już całkowita dominacja naszego zespołu, a mądra gra piłką pozwoliła na zdobywanie bramek – mówił po meczu Szymon Garwol.

Górnik Boguszów Gorce – KS Walim 5:2 (0:1)
0:1 – Marcin Skotnicki 1′
0:2 – Dawid Skarbiński 47′
1:2 – Rafał Krawczyński 58′
2:2 – Rafał Krawczyński 61′
3:2 – Ryszard Bejnarowicz 70′
4:2 – Jakub Wąsowski 71′
5:2 – Mateusz Werstler 89′

P