Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Witamy w Serie A!

Już tydzień temu Klub Piłkarski MCK Mieroszów zapewnił sobie 1 miejsce w tabeli rozgrywek Wałbrzyskiej Serie B. Wygrana przy porażce Podgórza Wałbrzych pozwoliła drużynie z Mieroszowa cieszyć się z awansu już na 4 kolejki przed końcem sezonu.

  Klasa Mistrzostwa Sportowego o profilu siatkarskim

Minął tydzień i świeżo upieczony beniaminek wygrał w pięknym stylu z Nysą Kłaczyna. Do końca rozgrywek zostały nam 3 spotkania, przy czym za ostatni mecz KP otrzyma komplet punktów awansem. To efekt wycofania się z ligi drugiej drużyny Victorii Świebodzice. Czy zatem drużynę z Mieroszowa będzie stać na zakończenie rywalizacji bez straty punktów? Wszystko będzie zależało od spotkań z Unią Jaroszów i Podgórzem Wałbrzych. Pierwszy mecz już w najbliższy weekend w Jaroszowie, kolejny za tydzień w Mieroszowie.

W meczu z Nysą Kłaczyna wszystko wyjaśniło się  w pierwszej połowie spotkania. Gospodarze zagrali odważnie i przede wszystkim skutecznie. Do szatni miejscowa drużyna schodziła z wysokim prowadzeniem. Po zmianie stron marzenia o dobrym wyniku dla Nysy przedłużył Miłosz Uhornicki. Jego gol sprawił jednak, że Mieroszów przyspieszył  kreowanie gry. Mądre operowanie piłką dało zaś gospodarzom więcej szans na podwyższenie prowadzenia. Ostatecznie, dzięki wysokiej skuteczności, KP wygrał mecz różnicą pięciu bramek.

KP MCK Mieroszów – Nysa Kłaczyna 6:1 (3:0)
1:0 – Krzysztof Bednarz 13′
2:0 – Patryk Pacześny 33′
3:0 – Oskar Sierocki 37′
3:1 – Miłosz Uhornicki 48′
4:1 – Patryk Pacześny 55′
5:1 – Oskar Sierocki 70′
6:1 – Mateusz Pieńkowski 85′

P