Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Kto spadnie z Serie A?

Przed nami ostatnia kolejka Wałbrzyskiej Serie A. Dla kilku zespołów najbliższa niedziela będzie sądnym dniem. Porażka może skutkować spadkiem. Wygrana wcale nie musi dać utrzymania. Przed nami kolejka, w której wszystko zależeć będzie od wszystkich i jednocześnie nic od nikogo. Czyżby następna niedziela cudów?

  Poznaliśmy najlepszych tenisistów Aglomeracji Wałbrzyszkiej

O utrzymanie w lidze walczy obecnie 5 drużyn:

W najlepszej sytuacji znajdują się Błękitni. Drużynie z Owiesna do utrzymania wystarczy remis z Zielonymi Mokrzeszów. Zadanie tym łatwiejsze, że mecz rozgrywany będzie właśnie w Owieśnie, gdzie wielokrotnie już oglądaliśmy rezultaty, które trudno było racjonalnie wytłumaczyć.

W dalszej kolejności mamy Sudety i Zagłębie. Żeby być pewnym utrzymania, obie drużyny muszą wygrać swoje mecze. W innym przypadku, będą musiały liczyć na potknięcia Mrowin i Bogaczowic. Zarówno Dziećmorowice jak wałbrzyskie Zagłębie zagrają na wyjazdach z bardzo niewygodnymi rywalami. Przed podopiecznymi trenera Mirosława Furmaniaka mecz derbowy z Czarnymi. Sudety zawitają za to do Głuszycy, gdzie podrażniony porażką w derbach Włókniarz, będzie chciał się zrehabilitować swoim kibicom, za klęskę w Jedlinie.

Bezwzględnie wygrać muszą i Mrowiny i Bogaczowice. Zieloni powinni sobie poradzić z rezerwami AKS Strzegom. Na Unię czekać będzie niesamowicie groźny KS Walim. Same zwycięstwa nie zagwarantują jednak utrzymania. W przypadku Zielonych kluczem do sukcesu będzie strata punktów, którejkolwiek drużyny z trójki: Błękitni, Sudety, Zagłębie. Unię uratuje już tylko jej wygrana i porażka minimum dwóch drużyn z trójki: Sudety, Zagłębie, Zieloni.

Najbliższe mecze:
12 czerwca – godz. 17:00

  • Czarni Wałbrzych – Zagłębie Wałbrzych (14 miejsce)
  • Włókniarz Głuszyca – Sudety Dziećmorowice (13 miejsce)
  • Błękitni Owiesno (12 miejsce) – Zieloni Mokrzeszów
  • AKS II Strzegom – Zieloni Mrowiny (15 miejsce – spadek)
  • Unia Bogaczowice (16 miejsce – spadek) – KS Walim

pozostałe mecze (12 czerwca):

  • MKS II Szczawno Zdrój – Górnik Boguszów Gorce (g. 11:00)
  • Herbapol Stanowice – Zdrój Jedlina Zdrój (g. 17:00)
  • Iskra Witków Śląski – Górnik Nowe Miasto (g. 17:00)
P