Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Unia i Mrowiny spadają z ligi

Przed ostatnim meczem aż 5 drużyn było zagrożone degradacją. Zastanawialiśmy się na co stać poszczególnych kandydatów do spadku. Po ostatnim gwizdku w dwóch z pięciu miejscowości zapanowały minorowe nastroje.

  Przed nami Młodzieżowe Mistrzostwa Dolnego Śląska

Szybko wynik otworzyli gladiatorzy z Głuszycy, którzy za wszelką cenę chcieli powetować sobie wysoką porażkę w Jedlinie. Wysoka motywacja wystarczyła, żeby przez pierwsze pół godziny trafiać do siatki rywala co 5 minut gry. Wynik 9:1 sprawiał, że los Sudetów (24 punkty) zależał od innych wyników.

Źle układał się też mecz wałbrzyskiemu Zagłębiu (24 punkty). Do przerwy podopieczni trenera Furmaniaka przegrywali co prawda tylko jedną bramką, ale to Czarni w pełni kontrolowali spotkanie i po 90 minutach gry cieszyli się z wygranej 3:0.

Teoretycznie w najlepszej sytuacji znaleźli się Błękitni (25 punktów). Problem w tym, że świetne zawody przeciwko nim rozegrali Zieloni Mokrzeszów. Pewna wygrana gości sprawiła, że drużyna z Owiesna do kończa czekała na rezultaty z Bogaczowic i Mrowin.

Mrowiny (23 punkty) w ostatnim meczu jednak totalnie zawiodły. Zieloni zostali rozgromieni przez rezerwy AKS Strzegom i jako pierwsi zameldowali się w strefie spadkowej, ratując jednocześnie wspomnianych wcześniej Błękitnych.

Najdłużej o ligowy byt dzielnie walczyła Unia Bogaczowice (22 punkty). Ich mecz z KS Walim trzymał w napięciu do samego końca. Utrzymanie Unii dawało tylko zwycięstwo i pomimo starcia z 5 drużyną ligi, do wygranej zabrakło niewiele. Zaczęło się od bramki dla Walimia, ale zdesperowana Unia zdołała wyrównać. Szybko straciła gola na 1:2 i równie szybko wyrównała. Wszystko działo się w ciągu ostatnich 8 minut. Remis uratował Zagłębie i to na stadionie przy ulicy Dąbrowskiego wybuchła wielka radość.

Wyniki

  • Włókniarz Głuszyca – Sudety Dziećmorowice 9:1 (7:1)
  • Czarni Wałbrzych – Zagłębie Wałbrzych 3:0 (1:0)
  • Błękitni Wałbrzych – Zieloni Mokrzeszów 1:4 (0:2)
  • AKS II Strzegom – Zieloni Mrowiny 9:1 (3:1)
  • Unia Bogaczowice – KS Walim 2:2 (0:0)
P