Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Trudny początek Górnika

Znamy już terminarz rozgrywek IV Ligi Dolnośląskiej grupy wschodniej. Górnik Wałbrzych po awansie celuje w bezpieczne utrzymanie. Kluczem do sukcesu jest minimum 6 miejsce w tabeli. Start sezonu dla biało-niebieskich będzie kluczowy, a rywale trudni.

  Niedzielne finały Kinderków

Na dzień dobry wałbrzyszanie zmierzą się na wyjeździe z Polonią Stal Świdnica. Mecz z zespołem zza miedzy jest zawsze bardzo ciekawym wydarzeniem. tym razem jednak wydaje się, że faworytem tej rywalizacji będą świdniczanie. Tydzień później Górnik zagra z Piastem Nowa Ruda. Piast w zeszłym sezonie z trudem zachował ligowy byt. Pojedynki tych zespołów zawsze były jednak bardzo zacięte i ciężko jednoznacznie wskazać kto będzie tutaj miał większe szanse na wygraną.

Kolejne dwa mecze, to dwa wyjazdy. Najpierw mecz w Trzebnicy. Później ze spadkowiczem w Żmigrodzie. Obaj rywale są bardzo niewygodni i o punkty będzie szalenie trudno. Optymalnie w ciągu pierwszych 4 tygodni byłoby zdobyć 12 punktów. Wydaje się jednak, że zdobycie 6 będzie już sporym zadatkiem i częściową odpowiedzią, czego możemy się po Górniku w tym sezonie spodziewać.

  • 13/14.08 – Polonia-Stal Świdnica (wyjazd)
  • 20.21.08 – Piast Nowa Ruda (dom)
  • 27/28.08 – Polonia Trzebnica (wyjazd)
  • 03/04.09 – Piast Żmigród (wyjazd)
P